Spānijas bankas likvidē teju 10 000 darbavietu

Saistībā ar 37 miljardus eiro (25,9 miljardus latu) vērto Spānijas banku restrukturizācijas plānu, darbu zaudēs gandrīz 10 000 cilvēku.

Vadošā Spānijas banka Bankia paziņojusi par plāniem likvidēt 6 000 darbavietu, kamēr Novogalicia no darba atlaidīs vismaz 2 500 cilvēku. Ar līdzīgiem plāniem klajā nākušas arī bankas CatalunyaCaixa un Banco de Valencia.

Tāpat visā valstī tiks slēgtas daudzas minēto banku filiāles, vēsta AFP.

Jāpiebilst, ka Bankia nākamgad plāno atgriezties pie peļņas, bet šogad tiek gaidīti milzīgi zaudējumi 19 miljardu eiro (13,3 miljardu latu) apmērā.

Starptautiskais Valūtas fonds jau atzinīgi novērtējis banku sektora pūliņus atgriezties uz pareizā ceļa, taču vienlaikus tiek norādīts uz ilgstošas recesijas draudiem. Turklāt kopumā Spānijā darbu zaudējuši jau miljoniem iedzīvotāju.

Spānijas banku sektors jaunos finanšu līdzekļus saņems nākammēnes.

Tikmēr Eiropas Komisija norādījusi, ka četru valstī vadošo banku restrukturizācija ilgtermiņā ļaus tām kļūt dzīvotspējīgām bez turpmāka valsts atbalsta.

Jāatzīmē, ka kārtējā aizdevuma piešķiršana Spānijas bankām radījusi bažas, ka arī valdībai būs nepieciešama finanšu palīdzība. Taču premjers Mariano Rahojs (Mariano Rajoy) šādas spekulācijas noliedz.

Ref: 105.105.103.4042

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas