Spānijas parlamenta vēlēšanu debatēs asumi ap Katalonijas separātismu

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess (pa kreisi) un partijas Ciudadanos līderis Alberts Rivera

Spānijai tuvojoties nedēļas nogalē gaidāmām ārkārtas parlamenta vēlēšanām, viens no būtiskākiem jautājumiem ir partiju attieksme pret separātiskā reģiona Katalonijas neatkarības centieniem, kur premjerministram Pedro Sančesam (Pedro Sanchez) tiek pārmesta vēlme sašķelt valsti.

Kā otrdien, 23.aprīlī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Spānijas valsts televīzijā aizvadītas priekšvēlēšanu debates, kur Sančesam, kurš pārstāv Spānijas Sociālistu partiju, pretī stājušies Pablo Kasado (Pablo Casado) no konservatīvās Tautas partijas, Alberts Rivera (Albert Rivera) no centriski labējās partijas Ciudadanos un Pablo Iglesiass (Pablo Iglesias) galēji kreisās partijas Podemos.

«Tiem, kuri vēlas sašķelt Spāniju, iecienītākais kandidāts ir Sančess,» tā norādījis Kasado, kura partija pēc ilgiem gadiem pie varas zaudēja parlamenta atbalstu 2018.gada jūnijā.

Tautas partijas pārstāvim piebalsojis arī Rivera no Ciudadanos, kurš debatēs televīzijas kameru priekšā pacēlis ierāmētu fotoattēlu, kur redzams, kā premjerministrs Sančess sarunājas ar separātiski noskaņoto Katalonijas reģionālās valdības vadītāju Kvimu Torru (Quim Torra).

Sančess, kura mazākuma valdību Spānijas parlamentā atbalsta Podemos un katalāņu likumdevēji, atbildējis, norādot, ka sāncenši melojot, un uzsvēris, ka nekad nepiekristu Katalonijas neatkarības referendumam.

Reitingos vadībā sociālisti

Sabiedriskās domas aptaujās, kuru rezultātus citē ziņu aģentūra Reuters, vadībā ir Sančesa Spānijas Sociālistu partija ar aptuveni 31,5% respondentu atbalsta. Tai seko Tautas partija un Ciudadanos ar attiecīgi 20% un 13,9% atbalsta.

Spānijas ārkārtas parlamenta vēlēšanas gaidāmas svētdien, 28.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas