Spārītis: Aizkulisēs Valsts prezidenta vēlēšanu scenāriji jau izlemti

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis

Latvijas Zinātņu akadēmijas vadītājs Ojārs Spārītis domā, ka no vienas puses, diskusijas par nākamo Latvijas prezidentu ir nepieciešamas, taču, no otras puses, iespējams, aizkulisēs scenāriji, kā nākamo valsts prezidentu ievēlēs, jau ir izlemti, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

«Ir maskarāde, mīmikrija, taču kaut kur aizkulisēs polittehnologi jau ir izstrādājuši plānus A un B,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma atzina Spārītis.

Viņš arī bilda, ka fakts, ka tikai tagad sāk diskusijas par nākamo prezidentu, liecina, ka viņam nav lielas nozīmes. Prezidents ir dekorējošs elements, kurā valsts administratīvā nav ietekmēta.

Viņš pats atteicās nosaukt kādu, kurš būtu atbilstošs Valsts prezidenta amatam, taču akadēmiķu vidū tādus noteikti var atrast. Arī pats Spārītis ticis uzrunāts. Kāda no koalīcijas partijām piedāvājusi kandidēt Valsts prezidenta amatam. Taču viņu nav pārliecinājis šis «pēdējā brīža uzaicinājums» un būtu grūti ko mainīt pašreizējā spēku sadalījumā.

BNN jau vēstīja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš joprojām neatklāj, vai atkārtoti kandidēs uz valsts augstākās amatpersonas amatu. Viņš plāno to paziņot ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms termiņa beigām.

Viņa pēdējā darba diena Valsts prezidenta amatā esot 7.jūlijs. Bērziņš uzskata, ka trīs mēneši ir vairāk nekā pietiekams laika periods, lai iespējamie šī amata kandidāti varētu pagūt visu pārdomāt un izlemt par kandidēšanu uz Valsts prezidenta amatu.

Koalīcijas partijas sākušas sarunas ar mērķi vienoties par viena kandidāta izvirzīšanu Valsts prezidenta amatam. Valdību veidojošās partijas nolēmušas arī tikties ar sabiedrības pārstāvjiem, lai uzklausītu iedzīvotāju uzskatus šajā jautājumā.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis iepriekš paziņoja, ka Bērziņa gaidāmais lēmums par to, vai atkārtoti kandidēt vai nekandidēt prezidenta vēlēšanās, būs robežšķirtne koalīcijas sarunās par kopīga kandidāta izraudzīšanos valsts augstākās amatpersonas amatam.

Ja Bērziņš nolems atkārtoti kandidēt, tad ZZS izvirzīs viņa kandidatūru prezidenta amatam, savukārt, ja pašreizējais prezidents nolems vairs nepretendēt uz šo posteni, tad koalīcija spriedīs tālāk par kopīga kandidāta atrašanu, norādīja Brigmanis.

Tikmēr Latvijas Reģionu apvienība jau pirms kāda laika Valsts prezidenta amatam izvirzījusi savu kandidātu – politiskā spēka līderi Mārtiņu Bondaru.

Ref: 102.000.102.9486

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!