Speciālisti: Atrasties uz ledus Rīgas jūras līcī ir bīstami

Ar otrdienu, 18.februāri, Jūrmalas pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli, aizliedzot atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā, tostarp Rīgas jūras līcī.

Paaugstinātas bīstamības stāvoklis noteikts, ņemot vērā ledus biezuma mērījumus, tā kušanu un hidrometeoroloģiskās prognozes, informē Jūrmalas dome.

Pēdējās piecās dienās gaisa temperatūra saglabājusies pozitīva un ūdenstilpēs vērojama ledus kušana, informē Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests. Vairākās vietās ūdenstilpēs regulāri veiktie mērījumi ļauj secināt, ka ledus biezums Lielupē nedēļas laikā samazinājies par vidēji 10-12 centimetriem.

Tādējādi iedzīvotāju drošības dēļ Jūrmalas pašvaldība ir noteikusi aizliegumu atrasties uz ledus. Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par aizlieguma neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 40 eiro apmērā.

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests. Savukārt glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Pašvaldības teritorijā pie ūdenstilpēm vairākās vietās ir izvietotas brīdinājuma zīmes, kas aizliedz atrasties uz ledus, taču visas vietas nav iespējams nodrošināt ar brīdinājuma zīmēm.

102.000.102.6661

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas