bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 14.11.2018 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs
LatviaLatvija

Speciālists: Kāds interneta ātrums nepieciešams mājsaimniecībai?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropa 2020 stratēģijā noteikts, ka 2020.gadā ikvienam Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājam jābūt piekļuvei internetam ar ātrumu 30 megabiti sekundē, bet pusei mājsaimniecību jābūt pieejamam vismaz 100 megabiti sekundē ātram internetam. Baltcom tīkla vadības speciālists Vladimirs Smirnovs turpinājumā aplūkos, kā mēra interneta ātrumu, kādām ikdienišķām darbībām atbilst dažādi ātrumi un kā izvēlēties mājsaimniecībai piemērotāko pieslēgumu.

Speciālists norāda, ka interneta ātrums apzīmē datu daudzumu, kādu iespējams saņemt vai nosūtīt vienā sekundē. To nosaka gan datu augšupielādei, gan lejupielādei. Lejupielādes ātrums ir būtisks informācijas saņemšanai savā datorā no datortīkla, piemēram, lasot ziņas vai straumējot mūziku. Turpretī augšupielādes ātrums ir svarīgs datu nosūtīšanai no sava datora, piemēram, sūtot e-pastus vai veicot videozvanus.

Vienlaikus Smirnovs atzīmē, ka atkarībā no interneta pieslēguma veida (optiskais, DSL, mobilais) šīm tehnoloģijām var atšķirties arī tehniskie rādītāji, un pieslēgums var būt gan simetrisks, gan ar atšķirīgu augšupielādes un lejupielādes ātrumu.

Izvēloties interneta pakalpojuma sniedzēju, klienti vērtē piedāvātā interneta ātrumu konkrētajā adresē. Viņš atklāj, ka pastāv maldīgs uzskats – jo lielāks ātrums, jo labāks internets, tomēr tas nav tik viennozīmīgi. Svarīgāk, lai interneta tīkls būtu stabils un strādātu bez aizturēm un pauzēm. Tā, piemēram, interaktīvās televīzijas darbībai pietiek vien ar 10 Mbit/s, lai straumētu saturu, taču šim signālam ir jābūt nevainojamam. Tāpat mājsaimniecībā, kurā internetu ik dienas izmanto liela ģimene ar dažādu ierīču klāstu, nepieciešamais datu pārraides ātrums atšķirsies no interneta ātruma vienam lietotājam, kas to patērē vienkāršām darbībām.

20 Mbit/s – atbalsta pamata darbības

Speciālists konsultē, ka šāds interneta ātrums ir pietiekams tādu ikdienišķu tiešsaistes darbību veikšanai kā vienkāršu mājaslapu un e-pastu apskate, augstas izšķirtspējas jeb HD video skatīšanās un televīzijas (TV) straumēšana. Pieslēgts vienai ierīcei, savienojums teicami pildīs savas funkcijas, taču jau ar vairākām ierīcēm tīklā datu pārraide var aizņemt salīdzinoši ilgāku laiku. Tāpat, veicot dažādas darbības vienlaikus, piemēram, lejupielādējot informāciju un spēlējot tiešsaistes datorspēles, savienojumā var rasties aizture. Attiecīgi ātrums būs piemērots interneta lietotājam ar nelielām prasībām, skaidro speciālists.

50 Mbit/s – pietiekams ātrums un iespējas

Ar šādu ātrumu dažādu tiešsaistes darbību veikšana aizņems mazāk laika. Tas nodrošina ātru datu lejupielādi un būs piemērots vismaz divām vienlaicīgi pieslēgtām ierīcēm. Interneta ātrums ļauj vienlaikus veikt dažādas tiešsaistes darbības, neveicot liela apjoma lejupielādes: skatīties HD video vai straumēt TV, spēlēt tiešsaistes datorspēles, veikt ātrus videozvanus bez aizturēm. Ar vairāk nekā divām iekārtām pie intensīvas tīkla noslodzes savienojums var darboties ar pauzēm un tā ātrums palēnināties. Šis ātrums būs atbilstošs interneta lietotājam ar vidējām prasībām.

100 Mbit/s – teicams ātrums vairākām ierīcēm

Interneta ātrums būs pietiekams, lai reizē veiktu visdažādākās tiešsaistes darbības vairāk nekā divās ierīcēs. Šāds ātrums ļauj vairākiem lietotājiem vienlaicīgi darboties internetā bez savienojuma aizturēm – straumēt mūziku un video, skatīties interaktīvo televīziju, veidot grafiskos dizainus, spēlēt datorspēles u.c. Attiecīgi ātrums ir piemērots ģimenēm un mājokļiem ar daudziem interneta lietotājiem un virkni ierīču.

250 + Mbit/s – neierobežotas tiešsaistes iespējas

Savukārt šis interneta ātrums, kā norāda speciālists, būs piemērots lietotājiem, kuri vēlas lejupielādēt vai augšupielādēt lielus datu apjomus, piemēram, Blu Ray formāta filmas (40-50 GB), īsā laikā. Apvienojumā ar jaudīgu datoru šāds interneta ātrums ir īpaši piemērots video montāžas darbiem, kā arī dažādiem inovatīviem video formātiem (2k, 4k, 8k) un nākotnes tehnoloģijām, kādas šobrīd Latvijas tirgū vēl nav tik izplatītas. Ātrums paver visplašākās tiešsaistes iespējas daudziem lietotājiem ar vairākām ierīcēm vienlaikus.

Tāpat jāņem vērā, ka interneta kvalitāti bez operatora nodrošinātā ātruma var ietekmēt arī virkne citu faktoru. Svarīgi, kādu datu pārraides ātrumu nodrošina pats tiešsaistes resurss, kur tas atrodas, Latvijā vai ārzemēs, un cik daudz lietotāju to vienlaikus izmanto. Tāpat savienojuma kvalitāti var ietekmēt tādi faktori kā rūtera novietojums telpā un Wi-Fi signāla stiprums, frekvenču un kanālu pārslodze, ko var veicināt aktīva tuvo frekvenču

Wi-Fi izmantošana kaimiņu mājokļos, ierīču tehniskā specifikācija un drošības apsvērumi

Elektronisko sakaru nozares politikas plāns paredz laikā līdz 2020.gadam uzlabot publiskā elektronisko sakaru tīkla pārklājumu Latvijā un attiecīgi arī iedzīvotāju iespējas piekļūt elektronisko sakaru pakalpojumiem. Saskaņā ar valdības plāniem internetam jābūt pieejamam 81% mājsaimniecību Latvijā un ir jāuzlabo iedzīvotāju piekļuve ātram internetam. Tostarp pusei mājsaimniecību jābūt iespējai pieslēgt internetu ar ātrumu vismaz 100 Mbit/s, skaidro  Baltcom tīkla vadības speciālists.


Pievienot komentāru

EP nākamā daudzgadu budžeta prioritātes – starp tām pētniecība un jaunieši

EP deputāti trešdien, 14.novembrī, apstiprinājuši EP nostāju sarunās par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, tostarp nosakot arī vēlamo līdzekļu sadalījumu starp ES programmām. EP deputāti mudina vairāk naudas atvēlēt jauniešiem, pētniecībai, ekonomikas izaugsmei un nodarbinātībai, kā arī cīņai ar klimata pārmaiņām.

Pārrobežu zvani ES iekšienē nedrīkstēs būt dārgāki par 19 centiem minūtē, īsziņas – par 6 centiem

Eiropas Parlamenta deputāti pieņēmuši jaunus telekomunikāciju noteikumus, kas nosaka Eiropas Savienības iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Ražotājiem jāsamazina CO2 emisijas kravas autoparkos par 35%, lemj EP

Eiropas Parlaments atbalstījis plānu līdz 2030.gadam samazināt kravas auto un radītos CO2 izmešus.

Varšava: Krievijas «impēriskā politika» apdraud Lietuvu, Ukrainu un Poliju

Polijas parlamenta augšpalātas spīkers paziņojis, ka Maskavas «impēriskā politika» ir drauds Polijai un tās kaimiņvalstīm, Lietuvai un Ukrainai.

Conexus tiesā apstrīd regulatora lēmumu par akcionāru interešu konfliktu

Dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid tiesā apstrīdējis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumā par operatora sertificēšanu izvirzītās prasības akcionāriem Krievijas koncernam Gazprom un finanšu investoram no Luksemburgas Marguerite Fund.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi krietni straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat sākotnējie dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Valdības veidošanas sarunas – vecās shēmošanas turpinājums un necieņa pret vēlētājiem, tā Progresīvie

Politiskā partija Progresīvie izsaka nožēlu par valdības sarunu veidošanas pārtraukšanu. Pēc partijas domām, «pārtraukšanas» pamatojumam pielietotie argumenti ir liekulīgi un maldina sabiedrību.

Jūrmalas domes deputāts lūdz VK izvērtēt sešus sporta pasākumu iepirkumus

Jūrmalas domes deputāts Rolands Parasigs-Parasiņš vērsies Valsts kontrolē ar lūgumu izvērtēt vairākus pašvaldības iepirkumus, kas saistīti ar sporta pasākumu rīkošanu Jūrmalā. Kā apstiprināja Parasigs-Parasiņš, kopumā viņam radušās aizdomas par vismaz sešiem iepirkumiem.

Ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbi pabeigti gandrīz 90% autoceļu posmos

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs pabeidzis gandrīz 90% no visiem šogad plānotajiem valsts autoceļu posmu ūdens atvades sistēmu sakārtošanas darbiem. Atlikušos darbus autoceļu posmos plānots pabeigt novembra laikā.

Gobzems: Pēc šiem notikumiem visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu

Pēc trešdienas, 14.novembra. notikumiem visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu, norāda KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Latvijas iedzīvotāji dienā noiet vidēji 2,7 kilometrus

Šogad 79% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem veica vismaz vienu pārvietošanos dienā ārpus mājas. Vidēji dienā viens Latvijas iedzīvotājs mēroja 30 kilometrus, un ceļā vidēji patērēja 80 minūtes, liecina Centrālās statistikas pārvaldes aptauja par iedzīvotāju pārvietošanos.

Latvijas tūristu mītnēs par 6,5% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Latvijas tūristu mītnēs šī gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. viesu, kas ir par 6,5% vairāk nekā pērnā gada 3.ceturksnī. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 5,3% un sasniedzis 1,95 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija divas naktis.

Izraēlas-Palestīnas karadarbību aptur trausls pamiers

Palestīna un Izraēla trešdien ievēro trauslu pamieru, ar ko apturēta nežēlīgākā un apjomīgākā karadarbība, kāda nesamierināmo pretinieku starpā pieredzēta kopš 2014.gada.

Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām sarunām; Bordāna izredzes kļūt par premjeru mazinās

Jaunākā informācija liecina, ka trīs politiskās partijas – apvienība Attīstībai/Par!, nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Jaunā Vienotība nolēmušas izstāties no Jaunās konservatīvās partijas vadītajām valdības veidošanas sarunām.

Vairums igauņu gribētu iejūtīgāku alkohola politiku

Vairums igauņu gribētu mazāk stingru alkohola politiku nekā pašlaik, tā rāda sabiedriskās domas aptauja. Tikmēr Pasaules Veselības organizācijas ieskatā igauņi kopumā dzer neveselīgi daudz.

Pētījums: G20 lielvalstis joprojām palielina subsīdijas fosilajiem energoresursiem

Skaļā Parīzes apņemšanās samazināt CO2 izmešus nav vainagojusies ar darbiem, vismaz pasaules lielākajās rūpnieciskajās valstīs ne. No G20 valstu grupas 19 valdības ir vairāk ieklausījušās fosilo energoresursu nozarē, nevis zinātnieku ieteikumos, tā secināts Climate Transparency pētījumā.

Eiropas konservatīvie izvēlas čehu Zahradilu kā līderi EP vēlēšanām

Eiropas Parlamenta politiskais spēks ar nosaukumu Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa ir izvēlējusies deputātu no Čehijas, Janu Zahradilu, kā savu «lokomotīvi» pavasarī gaidāmām EP vēlēšanām.

Ierobežos satiksmi gaismas festivāla Staro Rīga laikā

Gaismas festivāla Staro Rīga laikā tiks ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. No 14.novembra plkst. 20.00 līdz 20.novembrim plkst. 9.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Zirgu ielā, posmā no Meistaru ielas līdz Doma laukumam un organizēta divvirzienu transportlīdzekļu satiksme Doma laukumā.

Lielbritānija un ES panāk Brexit vienošanos, pretinieki sola to noraidīt

Lielbritānija un Eiropas Savienība pēc vairāk nekā gadu ilgām sarunām ir vienojušās par valsts izstāšanās līguma projektu. Britu premjerministrei Terēzai Mejai nu jākoncentrējas uz sīvu cīņu parlamentā, lai izstāšanās līguma projektam panāktu atbalstu, kas šobrīd nebūt nav drošs.

VNĪ plāno būtiskus ieguldījumus robežšķērsošanas vietu infrastruktūrā

VAS Valsts nekustamie īpašumi plāno būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā – piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos, no kuriem vērienīgākie darbi paredzēti robežšķērsošanas vietas Terehova - Burački attīstībā.

EP apstiprinātos 17,7 miljonus eiro ieguldīs meliorācijas infrastruktūras atjaunošanai

Eiropas Parlaments apstiprināja 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai par ilgstošo lietavu izraisītajiem postījumiem 2017.gada vasaras nogalē un rudenī. Piešķirtos līdzekļus plānots izlietot infrastruktūras, piemēram, ūdens atvades sistēmas, bojāto caurteku, atjaunošanai.

Bordāns joprojām redz iespējas vienoties par topošās valdības darbu plānu

Neskatoties uz atsevišķu partiju noraidījumu Jaunās konservatīvās partijas piedāvātajam finansiāli ietilpīgajam topošās valdības darbu plānam, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns joprojām redz sadarbības potenciālu starp valdības veidošanas sarunās iesaistītajām partijām un uzsver, ka plānā ir iespējamas korekcijas, turklāt ne visu paredzēts īstenot jau no 1.janvāra.

Sāk spriest par Latvijas gatavību Brexit, tai skaitā sliktākajam scenārijam

Atšķiras ministriju gatavība brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības jeb Brexit, otrdien, 13.novembrī, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

ASV pieļauj sankciju noteikšanu par Nord Stream 2 gāzesvadu

Amerikas Savienotās Valstis pieļauj sankciju ieviešanu, lai mēģinātu apturēt Krievijas gāzesvada Nord Stream 2 būvniecību Baltijas jūrā uz Vāciju, tā apstiprinājis ASV vēstnieks Eiropas Savienībā.

Atbalsta iniciatīvu ieviest pierādījumu elektroniskās apmaiņas sistēmu

Ministru kabinets otrdien, 13. novembrī, atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz Latvijā ieviest pierādījumu elektroniskās apmaiņas sistēmu. Sistēma nodrošinās ātrāku, operatīvāku informācijas apmaiņu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm elektronisko pierādījumu iegūšanā un nosūtīšanā, kā arī sekmēs efektīvāku un drošāku informācijas apriti dažādu atbilžu un pieprasījumu.