bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 29.02.2020 | Vārda dienas:
LatviaLatvija

Spēlmaņu naktī laurus plūc Skrastiņš, Vāne, Bogomolovs un Stavangera

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠogad teātra balvas Spēlmaņu nakts laureāti ir aktieris Artūrs Skrastiņš, aktrise Elīna Vāne, režisors Konstantīns Bogomolovs un viņa iestudētā Liepājas teātra izrāde Stavangera.

Skrastiņam piešķirta balva par tēlojumu Dailes teātra izrādē Finita La Comedia, Vānei – par tēlojumu izrādē Raudupiete un izrādē Klaidoņa lūgšana, bet Bogomolovam – par izrādi Liepājas teātrī Stavangera, kas arī atzīta par gada izrādi, informē Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Kā labākajam otrā plāna aktierim Spēlmaņu nakts balva piešķirta nesen aizsaulē aizgājušajam Dailes teātra aktierim Harijam Spanovskim par tēlojumu izrādē Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.

Par gada aktrisi otrā plāna lomā atzīta Daiga Gaismiņa par Ievas atveidojumu izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada debiju skatuves mākslā balva piešķirta Konstantīnam Zaicam par Smuta tēlu izrādē Vosorys saulgrīžu burvesteibys Daugavpils teātrī.

Par gada latviešu autora darba iestudējumu atzīta Elmāra Seņkova iestudētā Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī. Savukārt gada izrāde bērniem vai jauniešiem ir režisora Laura Gundara Teātrī TT iestudētā izrāde Minga rēgi.

Par gada jauno skatuves mākslinieku atzīts Jurģis Spulenieks par Edžiņa lomu izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī un lomām izrādē Minga rēgi Teātrī TT.

Gada scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo par darbu pie izrādes Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī.

Gada kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa. Viņa veidojusi lelles izrādē Ronja – laupītāja meita Latvijas Leļļu teātrī, kostīmus izrādēm Finita la comedia! un Salome Dailes teātrī.

Gada kustību māksliniece ir Inga Krasovska, kas strādājusi pie izrādēm Lukrēcija Bordžija Liepājas teātrī, Finita la comedia! un Oņegins Dailes teātrī.

Par gada mūzikas autoru atzīts Kārlis Lācis par darbu pie izrādes Oņegins Dailes teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieki ir Uldis Jancis un Linda Ģībiete, balva tiem piešķirta par darbu pie izrādes Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada sasniegumu baleta mākslā balva piešķirta Baibai Kokinai par lomām izrādēs Apburtā princese, Riekstkodis, Mesija, 5 Tango Latvijas Nacionālajā operā. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Profesionālā baleta asociācija, bet apstiprināja Spēlmaņu nakts žūrija.

Laureāts kategorijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā ir Inside, ko veidoja horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs, bet dejotāji ir Aivars Gailums, Elīna Breice, Ģirts Bisenieks, Liene Grava, Aldis Liepiņš, Ivars Broničs. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, apstiprināja Spēlmaņu nakts žūrija.

Žūrijas specbalva piešķirta Jānim Balodim par pilsonisko atbildību un spēju pārvērst valdības dokumentu atraktīvā izrādē Nacionālais attīstības plāns.

Skatītāju balsojumā par gada izrādi atzīts Dž.Dž.Džilindžera iestudētais Oņegins Dailes teātrī.

Saskaņā ar skatītāju balsojumu gada aktrises balva nonāks pie Kristīnes Nevarauskas par Salomes lomu izrādē Salome un Skārletas O’Hāras lomu izrādē Vējiem līdzi Dailes teātrī. Savukārt gada aktiera balvu saņems Artūrs Skrastiņš par Semjona Semjonoviča Podsekaļņikova lomu izrādē Finita la comedia! Dailes teātrī.

Skatītāji internetā nobalsoja 5 531 reizi, bet balsu skaits teātros sasniedza 3 000.

Balvu par mūža ieguldījumu teātrī saņems aktrise Ligita Dēvica un ASV dzīvojošais režisors Laimonis Siliņš.

Latvijas Dramaturgu ģildes balvu Pazudušais dēls saņems Ingas Gailes luga Mūsu Silvija debesīs.

Visi teātra balvas laureāti šaurā lokā tiks sveikti un apbalvoti 16.decembrī plkst.15 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts.

Spēlmaņu nakts balvas ierasti pasniedz 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, taču šogad tradicionālā balvu pasniegšanas ceremonija nenotika Zolitūdes traģēdijas dēļ.

Teātra balvas Spēlmaņu nakts 2013 norises atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

102.000.102.5950


Pievienot komentāru

Ekonomisti: Latvijas ekonomikas izaugsme pērn kļuva krietni lēnāka

Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš atzina, ka galīgie 2019.gada pēdējā ceturkšņa un visa 2019.gada IKP dati apstiprina, ka ekonomikas pieaugums pērnā gada nogalē Latvijā gandrīz apstājās. 

ST vērtēs vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtību priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem

Satversmes tiesa šonedēļ ierosinājusi lietu par vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtības priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem atbilstību Satversmei.

Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons

Ar šī gada 1.martu Latvijas Būvuzņēmēju partnerību vadīs līdzšinējais Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes vadītājs Gints Miķelsons. Reizē abas organizācijas tiks apvienotas, veidojot biedrību ar četrdesmit Latvijas būvuzņēmumiem.

PVO: Situācija ar koronavīrusu pasaulē prasa iestāžu rīcību, nevis bailes

Pasaules Veselības organizācija norādījusi, ka koronavīrusa uzliesmojums pasaulē ir nonācis izšķirošā punktā un tam ir potenciāls izplatīties tālāk, ja vīrusa skarto valstu valdības nerīkosies iedarbīgi, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Vienotības Rīgas nodaļu turpinās vadīt Ķirsis

Partijas Vienotība Rīgas nodaļas kopsapulcē, ceturtdien, 27.februārī, par nodaļas vadītāju atkārtoti ievēlēts Vilnis Ķirsis.

Kamēr Latvijas IKP audzis par 2,2%, Lietuvā pieaugums par 3,9%, bet Igaunijā – par 4,3%

Latvijā 2019.gadā IKP salīdzinājumā ar 2018.gadu, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātajiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,2%, Igaunijā ekonomika augusi par 4,3%, bet Lietuvā IKP pieaudzis par 3,9%.

Latvijā janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums audzis par 2,6%

Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 4,4%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielu, palielinājās par 4,7%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība samazinājās par 7,2%.

Latvija un ASV ar kopīgu deklarāciju stiprinās 5G tīkla drošību

Tajā uzsvērts, ka ir būtiski aizsargāt sakaru tīklus pret traucējumiem vai manipulācijām, nodrošinot  gan Latvijas un ASV iedzīvotāju privātumu, gan drošību. 

Tallink grupai gada peļņas kāpums par 9,7 miljoniem eiro

Igaunijas prāmju satiksmes operators Tallink Grupp 2019.gadā strādājis ar neto peļņu 49,7 miljonu apmērā, tā rāda uzņēmumu grupas publicētie finanšu rezultāti, vēsta ERR.

Laikraksts: Jakrins slēpti ir labuma guvējs uzņēmumā, kas organizē Brasas un Deglava tiltu remontus

Portāla Firmas.lv dati liecina, ka 2011.gadā dibinātās SIA TecPro Construction vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Artūrs Bergholcs. TV3 raidījums Nekā personīga savulaik vēstīja, ka Bergholcs ir Jakrina labs draugs.

Nodibinājums: Ārvalstu studenta pienesums Latvijas ekonomikai gadā ir ap 300 miljoniem

IT uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs diskusijas laikā pauda viedokli, ka izglītības eksportam svarīga ir pēctecība, tāpēc Latvijai ir svarīgi pozicionēt jomas, kur ārvalstu studenti var iegūt prakses un darba iespējas.

Obligātās deklarācijas var iesniegt līdz 1.jūnijam; VID aicina to darīt elektroniski

VID aicina nesniegt deklarācijas tieši marta pirmajās dienās, jo gadījumā, ja sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties neadekvāti liels lietotāju skaits, tās darbība var tikt apgrūtināta un deklarācijas iesniegšana tajā brīdī vienkārši var nebūt iespējama.

Lielbritānija: Nepanākot vienošanos ar ES līdz gada beigām, pāriesim uz PTO noteikumiem

Londona brīdinājusi, ka, ja sarunās ar Briseli nepiekāpsies pretējā puse, tad no 2021.gada Lielbritānija ar ES tirgosies uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas nosacījumiem, raksta The Guardian.

Sīrijā uzlidojumā nonāvē Turcijas karavīrus; Ankara atsakās kontrolēt bēgļu plūsmu uz ES

Sīrijas kara pašreizējā epicentrā Idlibas provincē ir nonāvēti 33 NATO dalībvalsts Turcijas karavīri, Sīrijas valdības aviācijai īstenojot uzbrukumus Turcijas militāriem posteņiem kaimiņvalstī, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Zemās temperatūras dēļ ceļi daudzviet apledojuši; autovadītājiem jāuzmanās

Uz reģionālajiem autoceļiem sniega un apledojuma dēļ 28.februārī apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Latvijā, izņemot Rīgas un Jelgavas apkārtni.

Lietuvas robežsargi sāk informēt iebraucējus no Latvijas un Polijas par ieteicamo rīcību saistībā ar koronavīrusa situāciju

Eiropā turpinot izplatīties jaunajam koronovīrusam, Lietuvas robežsargi cilvēkiem, kas valstī iebrauc no Latvijas un Polijas, sākuši sniegt informāciju par ieteicamo rīcību slimības pazīmju parādīšanās gadījumā.

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemīgāki laikapstākļi

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemai raksturīgāki laikapstākļi – termometra stabiņš diennakts tumšajās stundās lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem 0 grādu atzīmes, vietām neliels sals būs jūtams.

Arī Lietuvā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums

Ar COVID-19 vīrusu ir inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24.februārī ielidoja Kauņā, atgriežoties Lietuvā pēc Itālijas ziemeļu pilsētas Veronas apmeklējuma.

Lietuvai pērkot zemi Rail Baltica, daudziem īpašniekiem valsts maksātais atstāj rūgtumu

Lietuvā sirreāla vīzija par dzelzceļa satiksmi ar ātrumu 250 km/h jau 2026.gadā – ja tā piepildīsies – būs īstenota uz daudzu zemes īpašnieku rēķina. Valsts no viņiem atpērk zemi sliežu ceļa klāšanai, bet maksā, daļas īpašnieku skatījumā, cenu, kas ir būtiski zem tirgus vērtības.

Pērn ievērojami pieaudzis krimināllietu skaits noziedzīgu līdzekļu legalizēšanā

Ja 2017.gadā uzsākta kriminālvajāšana 16 krimināllietās pret 40 personām, tad 2019.gadā tās bijušas 65 krimināllietās, kā arī uzsākta kriminālvajāšana pret 118 personām.

Igaunijā novēro uzņēmumu apgrozījuma un ieguldījumu kāpumu

Igaunijas uzņēmumi 2019.gadā veikuši kopumā 3,2 miljardus lielus ieguldījumus, kas ir par vienu piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, tā liecina sākotnējie dati par pagājušo gadu, ko publicējusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Grieķijā trešo dienu turpinās sadursmes, protesti pret migrantu nometņu celtniecību

Grieķijā vairāk nekā 60 cilvēki guvuši ievainojumus sadursmēs, kas norisinās Lesbas un Čiosas salās, cilvēkiem protestējot pret jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru būvniecību, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Latvijā būvniecības izmaksu kāpums janvārī bijis 2,8%

Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 1,6%.

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!