bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 23.10.2019 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LatviaLatvija

Spēlmaņu naktī laurus plūc Skrastiņš, Vāne, Bogomolovs un Stavangera

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠogad teātra balvas Spēlmaņu nakts laureāti ir aktieris Artūrs Skrastiņš, aktrise Elīna Vāne, režisors Konstantīns Bogomolovs un viņa iestudētā Liepājas teātra izrāde Stavangera.

Skrastiņam piešķirta balva par tēlojumu Dailes teātra izrādē Finita La Comedia, Vānei – par tēlojumu izrādē Raudupiete un izrādē Klaidoņa lūgšana, bet Bogomolovam – par izrādi Liepājas teātrī Stavangera, kas arī atzīta par gada izrādi, informē Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Kā labākajam otrā plāna aktierim Spēlmaņu nakts balva piešķirta nesen aizsaulē aizgājušajam Dailes teātra aktierim Harijam Spanovskim par tēlojumu izrādē Eņģeļi Amerikā Dailes teātrī.

Par gada aktrisi otrā plāna lomā atzīta Daiga Gaismiņa par Ievas atveidojumu izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada debiju skatuves mākslā balva piešķirta Konstantīnam Zaicam par Smuta tēlu izrādē Vosorys saulgrīžu burvesteibys Daugavpils teātrī.

Par gada latviešu autora darba iestudējumu atzīta Elmāra Seņkova iestudētā Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī. Savukārt gada izrāde bērniem vai jauniešiem ir režisora Laura Gundara Teātrī TT iestudētā izrāde Minga rēgi.

Par gada jauno skatuves mākslinieku atzīts Jurģis Spulenieks par Edžiņa lomu izrādē Indrāni Latvijas Nacionālajā teātrī un lomām izrādē Minga rēgi Teātrī TT.

Gada scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo par darbu pie izrādes Raudupiete Valmieras Drāmas teātrī.

Gada kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa. Viņa veidojusi lelles izrādē Ronja – laupītāja meita Latvijas Leļļu teātrī, kostīmus izrādēm Finita la comedia! un Salome Dailes teātrī.

Gada kustību māksliniece ir Inga Krasovska, kas strādājusi pie izrādēm Lukrēcija Bordžija Liepājas teātrī, Finita la comedia! un Oņegins Dailes teātrī.

Par gada mūzikas autoru atzīts Kārlis Lācis par darbu pie izrādes Oņegins Dailes teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieki ir Uldis Jancis un Linda Ģībiete, balva tiem piešķirta par darbu pie izrādes Zudušo laiku citējot Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada sasniegumu baleta mākslā balva piešķirta Baibai Kokinai par lomām izrādēs Apburtā princese, Riekstkodis, Mesija, 5 Tango Latvijas Nacionālajā operā. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Profesionālā baleta asociācija, bet apstiprināja Spēlmaņu nakts žūrija.

Laureāts kategorijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā ir Inside, ko veidoja horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs, bet dejotāji ir Aivars Gailums, Elīna Breice, Ģirts Bisenieks, Liene Grava, Aldis Liepiņš, Ivars Broničs. Šajā kategorijā laureātu noteica Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, apstiprināja Spēlmaņu nakts žūrija.

Žūrijas specbalva piešķirta Jānim Balodim par pilsonisko atbildību un spēju pārvērst valdības dokumentu atraktīvā izrādē Nacionālais attīstības plāns.

Skatītāju balsojumā par gada izrādi atzīts Dž.Dž.Džilindžera iestudētais Oņegins Dailes teātrī.

Saskaņā ar skatītāju balsojumu gada aktrises balva nonāks pie Kristīnes Nevarauskas par Salomes lomu izrādē Salome un Skārletas O’Hāras lomu izrādē Vējiem līdzi Dailes teātrī. Savukārt gada aktiera balvu saņems Artūrs Skrastiņš par Semjona Semjonoviča Podsekaļņikova lomu izrādē Finita la comedia! Dailes teātrī.

Skatītāji internetā nobalsoja 5 531 reizi, bet balsu skaits teātros sasniedza 3 000.

Balvu par mūža ieguldījumu teātrī saņems aktrise Ligita Dēvica un ASV dzīvojošais režisors Laimonis Siliņš.

Latvijas Dramaturgu ģildes balvu Pazudušais dēls saņems Ingas Gailes luga Mūsu Silvija debesīs.

Visi teātra balvas laureāti šaurā lokā tiks sveikti un apbalvoti 16.decembrī plkst.15 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts.

Spēlmaņu nakts balvas ierasti pasniedz 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, taču šogad tradicionālā balvu pasniegšanas ceremonija nenotika Zolitūdes traģēdijas dēļ.

Teātra balvas Spēlmaņu nakts 2013 norises atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

102.000.102.5950


Pievienot komentāru

Pētījums: Tikai pusei Latvijas iedzīvotāju pietiekamas zināšanas par HIV

Latvijā ir tādi iedzīvotāji, kuri aplami uzskata, ka ar HIV var inficēties no kukaiņu kodumiem, kā arī saskarē ar kanalizāciju, turklāt pietiekamas zināšanas par HIV ir tikai nedaudz vairāk kā pusei iedzīvotāju.

Igaunijā neizdodas panākt vienošanos par minimālo algu 2020.gadā

Igaunijas Darba devēju apvienībai un Igaunijas Tirdzniecības savienības konfederācija nav panākušas vienošanos par minimālās algu 2020.gadā.

Ārsti centīsies ietekmēt Saeimas deputātu lēmumu par veselības budžetu

Protestējot pret politiķu liekulību, Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija ir nosūtījusi vēstules visiem Saeimas deputātiem, atgādinot partiju programmās rakstīto un tautas priekšstāvju iepriekš solīto.

Turcija un Krievija vienojas par Sīrijas kurdu spēku tālāku atkāpšanos

Turcijas un Krievijas prezidenti ir vienojušies Sīrijas ziemeļos dot kurdu spēkiem laiku, lai tie atkāptos tālāk no Turcijas-Sīrijas pierobežas apgabaliem, kur Ankara cenšas izveidot drošības zonu sīriešu bēgļu nometināšanai un kurdu spēku vājināšanai.

Nemiro: Nākamgad Baltijā varētu viesoties 80 000 Ķīnas tūristu

Tūristu skaits no Ķīnas nākamgad Baltijas valstīs varētu sasniegt 80 000, pēc piektā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma foruma žurnālistiem sacījis ekonomikas Ralfs Nemiro.

Aptauja: Autovadītāji pie lielā ceļu satiksmes negadījumu skaita vaino braukšanas kultūru

Lielākā daļa jeb 62% autovadītāju pārliecināti, ka pie ceļu satiksmes negadījumiem visbiežāk vainojama šoferu braukšanas kultūra un regulāri pārsniegtais atļautais braukšanas ātrums.

Krievijas politoloģe: Baltijas valstīm jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā

Baltijas valstīm ir jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā, uzskata Londonā bāzētās starptautisko attiecību domnīcas Chatham House Krievijas eksperte Lilija Ševcova, jautāta par Krievijas politikas maiņas iespējamo ietekmi uz Baltijas valstīm.

Pēdējo gada laikā rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos dubultojušās

Pēdējā gada laikā rindas uz vietu Rīgas pašvaldības bērnudārzos ir dubultojušās, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informācija.

Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā

Lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā, vietnē ManaBalss aicina nepieļaut 52 koku izciršanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā.

Audits: Augstākās izglītības reforma Igaunijā nav sasniegusi savus mērķus

Igaunijas Nacionālā audita biroja ziņojums liecina, ka 2013.gadā veiktā pārēja uz bezmaksas augstāko izglītību un citas reformas nav nesušas gaidītos rezultātus, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas biodegvielas ražotāji raizējas, ka Baltkrievu imports viņus izstums no tirgus

Lietuvas biodegvielas ražotāji satraukušies, ka lētā baltkrievu malka viņus stumj laukā no tirgus un valsts riskē nonākt Baltkrievijas importa atkarībā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Konfektes un elektropreces – zādzība, par ko tiesā 25 gadus pēc nozieguma

Romans  Siņicins Latvijā tiek tiesāts saistībā ar konfekšu, elektropreču un citu lietu zādzībām no veikaliem, kas norisinājušās pirms 25 gadiem.

Dzīvokļu mājā Rīgā atrasta sālsskābe un miris cilvēks

Izmantojot gāzes analizatoru, NBS kopā ar VUGD pārbaudīja arī ēku, lai konstatētu sālsskābes koncentrāciju gaisā un to, vai iedzīvotāji var atgriezties savos dzīvokļos.

Brexit iestrēgst Lielbritānijas parlamentā; Džonsons apsver jaunas vēlēšanas

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons rosinās vispārējās vēlēšanas, ja Eiropas Savienības aicinās Brexit atlikt līdz janvārim, ziņo BBC.

Kosmētikas ražotāju Dzintars lūdz pasludināt par maksātnespējīgu

Dzintara sagatavotie tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumi netika saskaņoti no kreditoru puses, tādēļ administrators tiesā iesniedzis maksātnespējas procesa pieteikumu.

Līdz ar novadu reformu plāno noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās

Izglītības un zinātnes ministrija līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs.

Saeimas komisijā konceptuāli atbalsta finansējuma palielināšanu partijām

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumu Politisko organizāciju finansēšanas likumā skatīšanu 2020.gada budžeta likumprojektu paketē, kas nozīmē, ka tie tiks vērtēti steidzamības kārtībā.

Eurostat: Latvija otrajā ceturksnī starp 14 ES valstīm ar budžeta pārpalikumu

Latvijā otrajā ceturksnī vispārējās valdības budžetā fiksēts pārpalikums attiecībā pret iekšzemes kopproduktu, tādējādi tai esot starp 14 Eiropas Savienības valstīm, kurās valsts ienākumi pārsnieguši izdevumus.

Igaunijā neplāno ar nodokli aplikt dabai nedraudzīgas automašīnas

Politiķi Igaunijā nevēlas ieviest nodokli automašīnām, lai samazinātu novecojušo spēkratu skaitu valstī, un nav plānotas arī plašākas diskusijas par šo jautājumu, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par spīti speciālistu trūkumam nākamgad finansējumu rezidentūrai neplāno palielināt

Neskatoties uz jauno speciālistu trūkumu veselības nozarē, valsts finansējumu rezidentu apmācībai nākamgad nav plānots palielināt, turklāt no budžeta finansētā rezidentūrā plānots uzņemt vien par sešiem topošajiem speciālistiem vairāk.

Starptautisko attiecību eksperte: Krievija ir pārmaiņu priekšvakarā

Krievija šobrīd ir nonākusi krustcelēs, kad liela daļa sabiedrības un tās elite apzinās, ka pašreizējā vara ir sevi izsmēlusi un tās politika ir novedusi strupceļā, tā prominentā Krievijas eksperte Lilija Ševcova.

Ekonomikas ministrijai jāizstrādā priekšlikumi iepirkumu sistēmas pilnveidei

Ministru kabinets uzdevis Ekonomikas ministrijai izstrādāt detalizētu plānu iepirkumu sistēmas uzlabošanai.

Vēstniecībai Austrālijā – 1,78 miljoni. Vai tiek gādāts Rolex pulkstenis, kad nevar nopirkt skolas somu?

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē diskusijas raisījusi iecere nākamgad atvērt Latvijas vēstniecību Austrālijā, deputātiem norādot gan uz augstajām izmaksām, gan uz iespēju lūgt palīdzību diasporai, kā arī uz nepieciešamību pēc vēstniecībām citviet pasaulē.

ASV domnīca: Baltijai nepieciešams darīt vairāk, lai stiprinātu aizsardzības spējas

Baltijai, lai stiprinātu savas aizsardzības spējas, nepieciešams darīt vairāk, par ietekmīgās ASV domnīcas The Jamestown Foundation oktobrī publicēto ziņojumu vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ierosināta lieta par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei

Satversmes tiesa pēc tiesībsarga pieteikuma ierosinājusi lietu par garantētā minimālā ienākuma līmeņa atbilstību Satversmei.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->