Spītējot inflācijai, iedzīvotāju patēriņš maijā pieaudzis par teju trešdaļu

Neskatoties uz to, ka Latvijā jau ilgāku laiku valda inflācija, salīdzinājumā ar pērnā gada maiju, iepriekšējā mēnesī iedzīvotāju kopējā iztērētā summa augusi par 34%, liecina bankas Citadele karšu maksājumu dati par pirkumiem klātienē un internetā.

Kā liecina karšu maksājumu statistika, kopējais pirkumu skaits dažādos sektoros maija mēnesī pieaudzis par 27%, ja salīdzina ar šo pašu periodu pirms gada, savukārt kopējā iztērētā summa augusi par 34%, BNN informē Citadele.

Tuvojoties atvaļinājuma sezonai, iedzīvotāji sāk aktīvāk pārvietoties un pavadīt laiku ārpus mājām, kas palielina transporta un izklaides izdevumus.

Vislielākais pirkumu skaita kāpums reģistrēts auto īres segmentā – iedzīvotāji maija mēnesī auto īrējuši 11 reizes vairāk nekā pērn, kamēr aviobiļešu pirkumi palielinājušies 2,5 reizes. Viesu namu un naktsmītņu segmentā pieprasījums pieaudzis nedaudz vairāk kā divas reizes, kamēr restorānos pirkumu skaits kāpis par 80%.

Mazumtirdzniecības veikalos un lielveikalu tīklos pirkumu skaits pieaudzis par vidēji 25% un līdzīgi augušas arī tur iztērētās kopējās pirkumu summas, kamēr degvielas uzpildes stacijās iedzīvotāji iepirkušies par 14% biežāk un iztērējuši par teju 50% vairāk nekā pērn.

Lasiet arī: Lielo vairumu Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus ietekmējis pārtikas cenu kāpums

«Ekspertu apkopotie dati liecina, ka inflācija Baltijas valstīs pirmo reizi kopš 2008.gada ir pārsniegusi 10% atzīmi, taču iedzīvotāju paradumos un patēriņā tas vismaz pagaidām neatspoguļojas. Pavasaris ir laiks, kad cilvēki uzsāk ceļošanas sezonu gan dodoties uz ārzemēm, gan rezervējot biļetes vasaras periodam, tāpēc pirkumu skaita pieaugumi ceļojumu un izklaides segmentā ir loģiski. Lielāku ietekmi uz cilvēku patēriņu varēsim novērot rudenī, kad energoresursu cenu kāpuma dēļ sadārdzināsies gan komunālie maksājumi, gan pārtika. Šādiem gadījumiem lieti noder drošības spilvens, kas parasti ir trīs līdz sešu mēnešu izdevumu apmērā neparedzētu izdevumu segšanai,» norāda Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas