SPKC aicina pievērst uzmanību skaistumkopšanas pakalpojumu drošībai

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) otro gadu rīko kampaņu Uzticies pārbaudot!, aicinot cilvēkus pievērst uzmanību skaistumkopšanas pakalpojumu drošībai.

SPKC veiktā aptauja liecinot, ka pērn skaistumkopšanas pakalpojumus izmantojis katrs otrais Latvijas iedzīvotājs. Lai arī 79% aptaujāto norādījuši, ka viņiem ir būtiska higiēnas prasību ievērošana, izvēloties skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju, 13% Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus «mājas apstākļos».

Turklāt 45% jeb gandrīz katrā otrajā no Veselības inspekcijas pārbaudītajām pakalpojumu sniegšanas vietām pērn konstatētas dažāda veida neatbilstības higiēnas prasībām, informēja SPKC.

Centrā norādīja, ka tādas skaistumkopšanas procedūras kā pīrsings, tetovēšana, manikīrs, pedikīrs, kosmētiskās injekcijas un mikropigmentācija, ja tās veic neatbilstoši higiēnas prasībām, var izraisīt saslimšanu ar infekcijas slimībām, tai skaitā B un C hepatītu.

Lai informētu gan skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējus, gan saņēmējus par dažādiem infekciju riskiem skaistumkopšanas pakalpojumu saņemšanas laikā, kā arī drošu un legālu pakalpojumu nozīmi, SPKC turpina pērn uzsākto kampaņu Uzticies pārbaudot!.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas