SPKC direktore: Mums nepietiek resursu

Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) nepietiek resursu paaugstinātas intensitātes darbam COVID-19 straujas izplatības apstākļos, 22.oktobrī Latvijas Radio sacījusi SPKC direktore Iveta Gavare.

Amatpersona stāstīja, ka SPKC darba apjoms pēdējās nedēļās ir ļoti pieaudzis, bet kopumā jau pusgadu centrs strādā paaugstinātas slodzes apstākļos.

SPKC tiekot galā ar saviem pienākumiem, jo ir pārprofilējis darbiniekus uz infekcijas slimību kontroli, lai varētu veikt ar COVID-19 inficēto sākotnējo aptaujāšanu, izsekot inficēšanās ķēdes u.tml. Inficēto kontaktpersonu apzināšanā centram palīdzot lietotne Apturi COVID.

Gavare cer, ka ar valdības šogad piešķirtajiem 113 351 eiro varēs izveidot SPKC jaunu nodaļu, uzaicināt darbā piecus epidemiologus, uzlabot informācijas tehnoloģiju lietojumu.

Lasiet arī: Valsts pārvaldē trūkst ap 7–8% darbinieku

No Gavares teiktā bija noprotams, ka pašlaik iecerēto piecu jauno darbinieku funkcijas pildot «aizlienēti» Veselības ministrijas darbinieki un studenti.

SPKC vadītāja cer, ka valdības ieviestie ierobežojumi divu nedēļu laikā dos rezultātu un COVID-19 izplatība Latvijā vairs nenotiks tik strauji, kas ļautu arī SPKC normalizēt darbu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas