SPKC: Pašvaldības var noteikt stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus pēc savas iniciatīvas

Pieaugot COVID-19 saslimstībai, pašvaldības pēc savas iniciatīvas var noteikt stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus nekā to rekomendē Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC), atsaucoties uz Gulbenes pašvaldības lēmumu, skaidro SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Kā vēstīts, otrdien, 28.jūlijā, Gulbenes novadā, pamatojoties uz domes priekšsēdētāja Normunda Audziša (ZZS) izdoto rīkojumu, COVID-19 izplatības dēļ klātienes apmeklējumiem vismaz uz divām nedēļām tiek slēgtas pašvaldības iestādes. Izņēmums tiek attiecināts tikai uz bērnudārza dežūrgrupām.

«No epidemioloģiskā viedokļa pašvaldības darbība vērtējama pozitīvi, jo šādi tiek ierobežoti papildu inficēšanās riski,» atzīmēja Arāja. Tomēr šo pasākumu ieviešana ir bijusi Gulbenes novada iniciatīva, savukārt centrs strādā neatkarīgi no pašvaldībām – konstatējot inficēšanās gadījumus, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, sniedzot rekomendācijas un atrodot kontaktpersonas.

Līdz šim ir bijuši analoģiski gadījumi, kad pašvaldības pēc savas iniciatīvas ir noteikušas stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Kā atzīmēja Arāja, viens no tādiem bijis COVID-19 izplatības sākuma posmā, kad, konstatējot inficēšanos kādā bērnudārzā, pašvaldība nolēma pārtraukt iestādes darbību, lai gan SPKC epidemioloģiskajā izmeklēšanā secinātais liecināja, ka pašizolācija būtu nepieciešama vien vienai bērnudārza grupai.

Kā liecina SPKC dati, līdz 27.jūlijam Gulbenes novadā bija reģistrēti astoņi saslimšanas gadījumi ar COVID-19. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem šogad Gulbenes novadā faktiski dzīvoja 19 771 iedzīvotājs.

Jau  ziņots, ka Gulbenes novadā saslimstība ar COVID-19 pirmo reizi tika konstatēta 22.jūlijā.

intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma Audzišs stāstīja, ka Gulbenes novadā atklātie inficēšanās ar COVID-19 gadījumi pārsvarā ir saistīti ar ieceļošanu no ārzemēm, piebilstot, ka šādu vispārīgu informāciju pašvaldībai sniedzis SPKC.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas