Sponsori un organizācijas reaģē uz FIFA amatpersonu arestiem

FIFA priekšsēdētājs Zeps Blaters 27.maijā norādījis futbolā nav vietas noziedzīgām darbībām

Pēc tam, kad policija Šveicē saistībā ar apsūdzībām kukuļošanā apcietinājusi septiņus Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) vadošos darbiniekus, pasaules futbola pārvaldes organizācijas sponsori pauduši satraukumu par, iespējams, noziedzīgo praksi, kas diskreditējusi «sporta veidu karali».

Viens no Futbola Pasaules kausa izcīņas vadošajiem sponsoriem, amerikāņu dzērienu ražotājs Coca-Cola norādījis, ka turnīra «misiju un ideālus aptraipījuši ilgstošie strīdi» par organizācijas iespējamo negodīgo praksi.

Organizāciju jau ilgstoši apvijusi kukuļošanas ēna un tās vadošie sponsori – Adidas, Coca-Cola, Visa, Sony, Gazprom un Hyundai/KIA – ilgstoši saskārušies ar aicinājumiem izdarīt spiedienu FIFA.

Pēc septiņu vadošu FIFA amatpersonu apcietināšanas, kas saistīta ar apsūdzībām naudas atmazgāšanā, organizētā izspiešanā un krāpnieciskās darbībās, kas veiktas divdesmit gadu garumā, sponsori ir spiesti norobežoties no organizācijas un prasīt tai izskaust iespējamo noziedzīgo praksi tās iekšienē.

Vācu sporta preču ražotājs Adidas pēc 27.maija arestiem paziņojis, ka ir pilnībā nodevies «tādas kultūras radīšanai, kas popularizē augstākos ētikas standartus un to ievērošanu» un ka sagaida «lai partneri rīkotos tāpat».

27.maijā pret FIFA vērsusies arī Šveices policija, kas izmeklē to, cik godīgos apstākļos tiesības rīkot 2018. un 2022.gada Pasaules kausa izcīņu futbolā piešķirtas attiecīgi Krievijai un Katarai.

Neraugoties uz nopietnajām apsūdzībām, FIFA piektdien, 29.maijā, joprojām grasās lemt par organizācijas priekšsēdētāja Zepa Blatera (Sepp Blater) pārvēlēšanu uz piekto amata termiņu.

Ref: 111.111.103.2528

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas