bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 24.02.2020 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

SPRK: Augusi neapmierinātība par pakalpojuma kvalitāti un līgumiem elektronisko sakaru nozarē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

SPRK, Tet, Tele2, Bite Latvija, LMT, mobilie sakari, pakalpojuma kvalitāte, sūdzības

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn lietotāju neapmierinātība par pakalpojumu līgumiem pieaugusi par 20%, kamēr par kvalitāti – 9%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apkopotā informācija par pērn saņemtajām sūdzībām elektronisko sakaru nozarē.

Kopumā SPRK 2019.gadā saņēmis 44 rakstveida sūdzības un sniedzis 107 telefona konsultācijas. Tostarp sūdzības izteiktas kā par SIA BITE Latvija, tā arī par SIA Tele2 un SIA Tet sniegtajiem pakalpojumiem, mazāk – SIA Latvijas Mobilais telefons. Tomēr kopējais saņemto sūdzību skaits pajājušajā gadā sasniedzis zemāko – 2015.gada līmeni.

«Neskatoties uz sūdzību skaita pieaugumu par pakalpojumu līgumiem un kvalitāti, pozitīvi vērtējam pērn kopējo sūdzību skaita samazinājumu, kas ir par 25% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Redzam – lietotāji kļūst arvien izglītotāki šajos jautājumos. Vairumā gadījumu sūdzības bijušas par uzlikto līgumsodu līguma laušanas gadījumā, ko piemērojis komersants. Uzklausot lietotāju neapmierinātību, esam novērojuši, ka informāciju par līguma nosacījumiem komersants nav izskaidrojis pietiekami saprotami. Tas ir arī iemesls konkrēto sūdzību skaita pieaugumam pērn,» skaidro SPRK Datu nodrošinājuma nodaļas vadītāja Aiga Lipenberga.

SPRK skaidro, ka neizpratne par līguma nosacījumiem rodas, saņemot pakalpojuma piedāvājumu telefoniski. «Lietotājs sarunas laikā nespēj noorientēties un nepārdomājot piekrīt nosacījumiem, kuru piemērotību sev nav rūpīgi izvērtējis. Īpaši svarīgi atcerēties, ka distances jeb attālināti noslēgts līgums automātiski stājas spēkā brīdī, kad lietotājs apstiprina to telefona sarunas laikā.» SPRK šādos gadījumos aicina pirms piekrist piedāvājumam, pārliecināties par līguma soda nosacījumiem tā laušanas gadījumā.

Lietotājs var atteikties no pakalpojuma bez līguma soda piemērošanas 14 dienu laikā, kopš distances līguma stāšanās spēkā.

Vienlaikus pērn lietotāji bijuši vienlīdz neapmierināti arī ar elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti, proti, pasliktinājusies interneta ātruma kvalitāte, novēroti traucējumi televīzijas programmu pārraidē vai pārtraukta pakalpojuma saņemšana.

«Mēs aicinām par šiem gadījumiem ziņot SPRK. Reaģējot uz katru no saņemtajām sūdzībām par kvalitātes neatbilstību, mēs veicam bezmaksas pārbaudes, izmantojot mūsu rīcībā esošās mērīšanas iekārtas. Konstatējot pakalpojuma kvalitātes neatbilstību, lietotājs ir tiesīgs pieprasīt kompensāciju no komersanta. Jāatceras – pārbaudi mēs veicam vien tad, ja līgums ir spēkā, proti, lietotājs nav lūdzis to pārtraukt,» norāda Lipenberga.

SPRK atgādina, ka komersants nedrīkst piemērot līguma sodu līguma laušanas gadījumā, ja tam par iemeslu ir bijusi neatbilstoši nodrošināta pakalpojumu kvalitāte.

Lietotāji ir aicināti sekot līdzi sev interesējošiem jautājumiem SPRK mājaslapas sadaļā Biežāk uzdotie jautājumi. Plašāk par to, kā lietotājam iesniegt sūdzību SPRK, skatīt šeit.

 

 


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Prezidents iesniedz likumu grozījumus, Tesla pēta Lietuvu, ostai draud sods

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas priekšlikumi publisko iepirkumu sistēmas reformai un citās jomās, kā arī ASV elektroautoražotāja Tesla izpētes vizīte Lietuvā un Klaipēdas ostai draudošs naudas sods par iespējamu ķimikāliju izpludināšanu notekūdeņos.

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!