SPRK: Augusi neapmierinātība par pakalpojuma kvalitāti un līgumiem elektronisko sakaru nozarē

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn lietotāju neapmierinātība par pakalpojumu līgumiem pieaugusi par 20%, kamēr par kvalitāti – 9%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apkopotā informācija par pērn saņemtajām sūdzībām elektronisko sakaru nozarē.

Kopumā SPRK 2019.gadā saņēmis 44 rakstveida sūdzības un sniedzis 107 telefona konsultācijas. Tostarp sūdzības izteiktas kā par SIA BITE Latvija, tā arī par SIA Tele2 un SIA Tet sniegtajiem pakalpojumiem, mazāk – SIA Latvijas Mobilais telefons. Tomēr kopējais saņemto sūdzību skaits pajājušajā gadā sasniedzis zemāko – 2015.gada līmeni.

«Neskatoties uz sūdzību skaita pieaugumu par pakalpojumu līgumiem un kvalitāti, pozitīvi vērtējam pērn kopējo sūdzību skaita samazinājumu, kas ir par 25% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Redzam – lietotāji kļūst arvien izglītotāki šajos jautājumos. Vairumā gadījumu sūdzības bijušas par uzlikto līgumsodu līguma laušanas gadījumā, ko piemērojis komersants. Uzklausot lietotāju neapmierinātību, esam novērojuši, ka informāciju par līguma nosacījumiem komersants nav izskaidrojis pietiekami saprotami. Tas ir arī iemesls konkrēto sūdzību skaita pieaugumam pērn,» skaidro SPRK Datu nodrošinājuma nodaļas vadītāja Aiga Lipenberga.

SPRK skaidro, ka neizpratne par līguma nosacījumiem rodas, saņemot pakalpojuma piedāvājumu telefoniski. «Lietotājs sarunas laikā nespēj noorientēties un nepārdomājot piekrīt nosacījumiem, kuru piemērotību sev nav rūpīgi izvērtējis. Īpaši svarīgi atcerēties, ka distances jeb attālināti noslēgts līgums automātiski stājas spēkā brīdī, kad lietotājs apstiprina to telefona sarunas laikā.» SPRK šādos gadījumos aicina pirms piekrist piedāvājumam, pārliecināties par līguma soda nosacījumiem tā laušanas gadījumā.

Lietotājs var atteikties no pakalpojuma bez līguma soda piemērošanas 14 dienu laikā, kopš distances līguma stāšanās spēkā.

Vienlaikus pērn lietotāji bijuši vienlīdz neapmierināti arī ar elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti, proti, pasliktinājusies interneta ātruma kvalitāte, novēroti traucējumi televīzijas programmu pārraidē vai pārtraukta pakalpojuma saņemšana.

«Mēs aicinām par šiem gadījumiem ziņot SPRK. Reaģējot uz katru no saņemtajām sūdzībām par kvalitātes neatbilstību, mēs veicam bezmaksas pārbaudes, izmantojot mūsu rīcībā esošās mērīšanas iekārtas. Konstatējot pakalpojuma kvalitātes neatbilstību, lietotājs ir tiesīgs pieprasīt kompensāciju no komersanta. Jāatceras – pārbaudi mēs veicam vien tad, ja līgums ir spēkā, proti, lietotājs nav lūdzis to pārtraukt,» norāda Lipenberga.

SPRK atgādina, ka komersants nedrīkst piemērot līguma sodu līguma laušanas gadījumā, ja tam par iemeslu ir bijusi neatbilstoši nodrošināta pakalpojumu kvalitāte.

Lietotāji ir aicināti sekot līdzi sev interesējošiem jautājumiem SPRK mājaslapas sadaļā Biežāk uzdotie jautājumi. Plašāk par to, kā lietotājam iesniegt sūdzību SPRK, skatīt šeit.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas