SPRK uz trīs gadiem atņem tiesības četriem komersantiem sniegt pasta pakalpojumus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome ceturtdien, 17.janvārī, nolēmusi pārtraukt četru pasta pakalpojumu sniedzēju – SIA Hemp products, SIA Kurjeri, SIA Messengers un SIA POSTMASTER – darbību un izslēgt tos no pasta pakalpojumu sniedzēja reģistra, BNN noskaidroja no SPRK.

Minēto komersantu darbība pasta pakalpojumu sniegšanā ir pārtraukta uz trīs gadiem – līdz 2022.gada 29.janvārim.

Šādu lēmumu SPRK padome pieņēma, jo minētie komersanti kopš reģistrēšanās pasta pakalpojumu sniedzēju reģistrā ir pārkāpuši Vispārējās atļaujas noteikumus pasta nozarē, un Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumu noteiktās prasības, kas paredz informācijas sniegšanu SPRK.

SIA Hemp products, SIA Kurjeri, SIA Messengers un SIA POSTMASTER ir administratīvi sodīti par informācijas nesniegšanu SPRK pēc tās pieprasījuma. Pēdējā brīdinājumā SPRK noteica termiņu komersantiem novērst pārkāpumu līdz 2019.gada 2.janvārim. Ņemot vērā, ka pasta komersanti nenovērsa atkārtotos pārkāpumus, komisija rīkojās atbilstoši noteikumos noteiktajai kārtībai, kas paredz pasta pakalpojumu sniegšanas tiesību atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Komisijā vēlreiz uzsver, ka SIA Hemp products, SIA Kurjeri, SIA Messengers un SIA POSTMASTER nav tiesību atsākt pasta pakalpojumu sniegšanu līdz 2022.gada 29.janvārim. Saskaņā ar Pasta likumu minētajiem komersantiem ir tiesības iesniegt jaunu reģistrācijas paziņojumu SPRK normatīvajos aktos noteiktā kārtībā un atsākt pasta pakalpojumu sniegšanu tikai pēc tam, kad beidzies komisijas noteiktais pasta pakalpojumu sniegšanas tiesību aizliegums un novērsti pārkāpumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas