Sprūdžs no 1.decembra pametīs ministra amatu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs ir nolēmis atstāt ministra amatu šā gada 1.decembrī.

«Turpmākajos mēnešos ministra amatā un arī pēc tam palikšu uzticīgs Reformu partijas ideāliem un pārliecībai par pārmaiņu nepieciešamību, kas bija mana motivācija tam, ka pirms diviem gadiem izlēmu ienākt politikā,» medijiem izplatītajā paziņojumā norāda ministrs.

Sprūdžs uzsver, ka savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku.

Sprūdžs, atrodoties šajā amatā, ir parādījis drosmi un vīrišķību, nebaidoties cīnīties pret lielām autoritātēm, aģentūrai LETA norāda Reformu partijas valdes loceklis un partijas Kurzemes reģiona vadītājs Jānis Vilnītis.

«Atsevišķi Sprūdža lēmumi izsauca neizpratni, bet jāatzīst, ka Sprūdža reformas ienesa svaigu elpu reģionālās attīstības politikā. Sprūdžs ir parādījis drosmi un vīrišķību, nebaidoties cīnīties pret lielām autoritātēm. Šī iemesla dēļ ministram īpaši liels atbalsts bija partijas Ventspils biedru vidū,» norādīja Vilnītis.

Komentējot Sprūdža atkāpšanos, Vilnītis piekrīt viedoklim, ka, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, reformas, kas būtu veicamas, nebūtu iespējamas partneru atbalsta trūkuma dēļ: «Ir ļoti svarīgi strādāt komandā un būt kā musketieriem – vienam par visiem un visiem par vienu.»

Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs uzskata, ka no pašvaldību, it sevišķi Latgales, viedokļa Sprūdžs kopumā ir bijis labs ministrs.

«Jā, viņš ir jauns un savulaik varbūt bijis nepietiekami pieredzējis ministrs un politiķis, taču savu darbu ir darījis ar degsmi. Salīdzinājumā ar saviem priekšgājējiem Sprūdžs bijis ministrs, kas ar pašvaldībām runājis nevis no priekšnieka un padotā pozīcijas, bet gan kā līdzīgs ar līdzīgu. Brīžam viņš ir bijis arī vienīgais pašvaldību aizstāvis,» aģentūrai LETA norādīja Bartaševičs.

102.000.102.5209

Iepriekšējais rakstsDienas joks: Modele
Nākamais rakstsFotonedēļa, 30.08.2013.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

 1. Šāds e-pasts atnāca man:

  Godātie partijas biedri,

  Pēc 2 gadiem politikā esmu pieņēmis lēmumu pēc Saeimas sasaukuma beigām atgriezties uzņēmējdarbībā un politisko karjeru neturpināt. Manuprāt, ir likumsakarīgi, ka tagad, nepilnu gadu pirms nākamās Saeimas vēlēšanām, sūtu skaidru signālu, ka nepiedalīšos 12.Saeimas pirmsvēlēšanu kampaņā. Ceru, ka šo amatu no 1.decembra ieņems kāds partijas politiķis, kurš spēs nodrošināt iesākto darbu turpināšanu, kā arī, ka Reformu partija saglabās atbildību par šo nozari šīs un nākamās Saeimas darbības laikā.

  Par savas atkāpšanās datumu esmu izvēlējies 2013. gada 1. decembri, kad būs panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Līdz tam vēlos līdz galam novest konkrētus darbus – gan Saeimā, kur rudenī uz balsojumu ies trīs svarīgi likumprojekti, kas skar ministrijas atbildības jomas, gan MK, kur vairākiem būtiskiem dokumentiem jāsaņem koalīcijas ministru atbalsts.

  Vēlos izmantot šo iespēju, lai pateiktos visiem par intensīvā darbā pavadītu laiku – gan kolēģiem partijas valdē, gan Saeimas frakcijā, gan daudzajiem partijas biedriem, kuri mani ir atbalstījuši grūtākajos brīžos. Par atgriešanos Saeimā lēmumu pieņemšu novembrī un turpināšu iestāties par Reformu partijas ideāliem par pārmaiņu nepieciešamību, kas bija par pamatu tam, ka pirms diviem gadiem izlēmu ienākt politikā.

  Ar cieņu,

  Edmunds Sprūdžs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas