Srebreņicas slaktiņa divdesmitpiecgadē apbedī jaunatklātus upurus

Bosnijā un Hercegovinā ar piemiņas pasākumu atzīmēti 25 gadi kopš Srebreņicā Bosnijas serbu spēki nogalināja vairāk nekā 8 000 bosniešu vīriešus, pastrādājot kara noziegumu, ko uzskata par vērienīgāko Eiropā kopš Otrā pasaules kara, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Piemiņas pasākumā, kas Srebreņicas-Potočari memoriālā un kapsētā notika sestdien, 11.jūlijā, notika arī bēres deviņiem jaunatklātiem slaktiņa upuriem. Ceturtdaļgadsimtu pēc savulaik Bosnijas kara laikā pastrādātā genocīda joprojām nav noskaidrotas aptuveni 1 000 upuru personas, jo to mirstīgās atliekas atrastas masu kapos un tās izkasītas pa vairākiem masu kapiem, lai slēptu noziegumu. Jaunatklātie upuri nesen noskaidroti to DNS analīzēs un darbs turpinās, lai noskaidrotu visu upuru personas.

«Vispirms vērsīšos pie kara noziedzniekiem, tiem, kuri pastrādāja genocīda noziegumu,» atceres pasākumā sacījusi Srebreņicas Māšu apvienības priekšsēdētāja Munira Subašiča (Munira Subašić).

«Mēs vajāsim jūs, un mēs nekad nenogursim. Vienmēr būs kāda no mums, kurai jūs vajāt. Tās ir mūsu tiesības un mūsu pienākums,» tā Subašiča, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas