Šrilankā pēc Lieldienu teroraktiem aizliedz sejas aizsegus drošības nolūkos

Šrilanka aizliegusi iedzīvotājiem nesāt seju aizsedzošas galvassegas saistībā ar Lieldienu teroraktiem kristiešu baznīcās un viesnīcās, kur tika nonāvēti ne mazāk kā 250 cilvēki.

Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, Dienvidāzijas valstī, kur aptuveni 10% iedzīvotāju ir islamticīgi, aizliegums ieviests pirmdien, 29.aprīlī. To kā ārkārtas pasākumu ieviesis Šrilankas prezidents Maithripala Sirisena, aizliegumu attiecinot uz jebkuru sejas aizsegu, kas neļauj atpazīt cilvēku.

Šrilankā joprojām ir spēkā trauksmes stāvoklis, varasiestādēm izmeklējot 21.aprīļa teroraktus un meklējot iespējamos asinsizliešanas sarīkotājus un līdzdalībniekus. Ir aizturēti vairāki desmiti aizdomās turēto.

Vietējā musulmaņu kopiena nosaukusi prezidenta soli par «vismuļķīgāko lietu», jo vadoša islamticīgo apvienība trīs dienas iepriekš brīvprātīgi nolēmusi liegt islāmticīgajām sievietēm nēsāt «nikāba» un «burkas» tipa galvassegas, vai arī neuzturēties ārpus mājām.

BNN jau vēstīja, ka atbildību par 21.aprīļa teroraktiem Šrlankā uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts». Paziņojumā nosaukti septiņi uzbrucēji, kuri esot pastrādājuši nāvējošās spridzināšanas Šrilankas baznīcās un viesnīcās.

Šrilankas varasiestādes savukārt pavēstījušas, ka aizdomās par uzbrukumu sarīkošanu tiek turēti divi vietējie musulmaņu grupējumi, kuriem, iespējams, bijušas saiknes ar ārvalstu kaujiniekiem.

Eksplozijas notikušas trīs baznīcās, kad tur notika Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas