Šrilankā pieaug upuru skaits. Iestādes zinājušas par terorakta draudiem

Šrilankā Lieldienu teroraktos nonāvēto cilvēku skaits pieaudzis līdz 290, savukārt valdība atzinusi, ka daļa drošības iestāžu bijušas brīdinātas par iespējamo uzbrucēju plāniem, taču nav spējušas novērst traģiskos notikumus.

Kā vēsta otrdien, 23.aprīlī, ziņo britu raidsabiedrība BBC teroraktos ievainoti vēl turpat 500 cilvēki. Dienvidāzijas valstī otrdien izsludināta sēru diena, lai, Šrilankas premjerministra Ranila Vikremesighes vārdiem, «sērotu bezjēdzīgi zaudētām nevainīgām dzīvībām».

Valstī svētdien, 21.aprīlī, gandrīz vienlaikus notikuši sprādzieni vairākās katoļu baznīcās un pieczvaigžņu viesnīcās, kur apmetušies arī liels skaits ārvalstnieku.

Šrilankas valdības preses pārstāvis Radžita Senaratne paziņojis žurnālistiem, ka valsts izlūkdienesti, pamatojoties uz informāciju, kas saņemta no ārvalstu izlūkdienesta, aprīļa sākumā sākuši informēt drošības struktūras par tā grupējuma radītu apdraudējumu, kas šobrīd tiek vainots uzbrukumu sarīkošanā.

Šrilankas telekomunikāciju ministrs Harins Fernando savukārt mikroemuāru vietnē Twitter izsteicies: «Daži izlūkdienestu virsnieki zināja par šo situāciju. Attiecīgi rīcība bijusi aizkavēta. Ir jāsper nopietni soļi attiecībā uz to, kādēļ šis brīdinājums tika ignorēts.»

Eksplozijas notikušas trīs baznīcās, kad tur notika Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Viena no baznīcām atrodas galvaspilsētā Kolombo, bet abas pārējās baznīcas, pret kurām vērsti uzbrukumi, atrodas valsts rietumu pilsētā Negombo, kurā vairākums iedzīvotāju ir katoļi, kā arī Batikaloā valsts austrumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas