ST ierosināta vēl viena lieta par komercdarbības ierobežošanu lielajos tirdzniecības centros pandēmijas laikā

Satversmes tiesa (ST) ir ierosinājusi vēl vienu lietu par normu, kas ierobežoja komercdarbību lielajos tirdzniecības centros Covid-19 pandēmijas laikā, informē tiesā.

Lieta ierosināta pēc SIA Eften Domina pieteikuma. Kopumā šī ir jau trešā ST ierosinātā lieta par komercdarbības ierobežošanu lielajos tirdzniecības centros Covid-19 pandēmijas laikā.

Uzņēmums lūdz ST pārbaudīt Ministru kabineta (MK) noteikumu Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai 24.18 punkta atbilstību Satversmes 91.panta pirmajam teikumam, kā arī 105.panta pirmajam un trešajam teikumam.

MK noteikumi paredzēja, ka tirdzniecības centrā, kura kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir lielāka par 7 000 kvadrātmetriem, darbojas tikai veikali, kuros tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta, veikali, kuros tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta, kā arī aptiekas, optikas preču veikali, dzīvnieku barības veikali, ziedu veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, kā arī datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras, kā arī telekomunikācijas iekārtu veikali.

Savukārt Satversmes 91.panta pirmais teikums noteic, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā, bet 105.panta pirmais un trešais teikums, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu un īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu.

Iepriekš ST jūnija bija ierosinājusi divas līdzīgas lietas pēc SIA Jysk Linnen’n Furniture un SIA Vrpb pieteikumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas