ST vērtēs vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtību priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem

Satversmes tiesa (ST) šonedēļ ierosinājusi lietu par vecāku pabalsta un bērna kopšanas pabalsta izmaksas kārtības priekšlaicīgi dzimušu bērnu vecākiem atbilstību Satversmei, informē ST pārstāve Kristīne Plāte.

Lieta ierosināta pēc kādas personas pieteikuma, kurai priekšlaicīgi piedzimis bērns. Atbilstoši apstrīdētajām normām vecāku pabalsta izmaksa pieteicējai veikta līdz bērna pusotra gada vecuma sasniegšanai, bet bērna kopšanas pabalsta izmaksa – līdz bērna divu gadu vecuma sasniegšanai.

Pieteikuma iesniedzēja uzskata, ka apstrīdētās normas neatbilst tiesiskās vienlīdzības un bērna interešu prioritātes principam.

Tās paredzot pabalsta par bērna kopšanu izmaksu veikt līdz bērna noteikta vecuma sasniegšanai. Pabalsta izmaksas pārtraukšanas brīdī priekšlaicīgi dzimuša bērna formālais vecums neatbilstot viņa bioloģiskajam vecumam. Šādam bērnam esot nepieciešama ilgāka un intensīvāka kopšana. Līdz ar to apstrīdētās normas nostādot pieteikuma iesniedzēju sliktākā situācijā nekā tādus vecākus, kuriem bērns nav piedzimis priekšlaicīgi.

Lasiet arī: No 1.oktobra papildu atbalsts adopcijai – līdz 129 eiro par ģimenē uzņemto bērnu

ST ir uzaicinājusi Saeimu līdz 27.aprīlim iesniegt tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 27.jūlijs. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lems pēc lietas sagatavošanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas