Stājas spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju

Trešdien, 9.martā, līdz ar publicēšanu Eiropas Savienības oficiālajā vēstnesī stājušās spēkā jaunās ES sankcijas Krievijai un Baltkrievijai par Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Jaunajām sankcijām pakļauti 146 Federācijas padomes locekļi un 14 ar Kremli saistīti oligarhi un viņu radinieki.

Sankcijām – vīzu aizliegumam un aktīvu iesaldēšanai – pakļauti cauruļvadu ražotāja Pipe Metallurgic Company priekšsēdētājs un grupas Sinara prezidents Dmitrijs Pumpjanskis, viņa sieva Gaļina un dēls Aleksandrs, minerālmēslu ražotāja Uralchem īpašnieks Dmitrijs Mazepins un viņa dēls Ņikita, kurš līdz nesenam laikam bija Pirmās formulas (F-1) komandas Haas pilots, Aleksandrs Vinokurovs, kurš ieņem vadošus amatus investīciju kompānijā Maraton un pārtikas mazumtirgotājā Magņit, kā arī ir ārlietu ministra Sergeja Lavrova meitas vīrs; minerālmēslojuma ražotāja EuroChem Group un ogļu kompānijas SUEK īpašnieks Andrejs Meļņičenko, digitālo pakalpojumu sniedzēja Rostelecom prezidents Mihails Esejevskis, aviokompānijas Aeroflot izpilddirektors Mihails Polubojarino, inovāciju kompānijas Rusnano priekšsēdētājs Sergejs Kuļikovs, pārtikas grupas Rusagro dibinātājs Vadims Moškovičs, sociālā tīkla VK izpilddirektors Vladimirs Kirijenko, minerālmēslu ražotāja Phosagro izpilddirektors Andrejs Gurjevs un petroķīmijas kompānijas Sibur priekšsēdētājs Dmitrijs Konovs.

Lasiet arī: Zelenska kundze: «Par spīti visām šausmām ukraiņi nepadodas»

Sankcijām pakļautie Federācijas padomes locekļi februāra beigās balsoja par sadarbības līgumiem ar Maskavas atbalstīto kaujinieku bandu pašpasludinātajām republikām Donbasā.

Sankcijas arī noteiktas Baltkrievijai, kas stāsies spēkā ceturtdien, 10.martā.

No SWIFT tiks atslēgtas Baltkrievijas bankas Belagroprombank, Dabrabit un Baltkrievijas Republikas Attīstības banka, kā arī to Baltkrievijas meitas kompānijas.

ES arī aizliedz operācijas ar Baltkrievijas Centrālo banku, kas saistītas ar rezervju vai aktīvu pārvaldi, kā arī valsts finansējuma sniegšanu tirdzniecībai un investīcijām Baltkrievijā.

Tāpat ES aizliedz piegādāt Baltkrievijai eiro banknotes.

Sankcijas arī aizliedz no 12.aprīļa pieņemt vairāk nekā 100 000 eiro lielus depozītus no Baltkrievijas pilsoņiem un rezidentiem, ja vien viņiem nav kādas ES valsts pilsonība vai uzturēšanās atļauja, atvērt Baltkrievijas klientiem kontus ES vērstpapīru centrālajos depozitārijos, kā arī pārdot eiro denominētus vērtspapīrus Baltkrievijas klientiem.

Ierobežojumi uz depozītiem neattiecas uz gadījumiem, kad tie vajadzīgi pārrobežu tirdzniecībai ar precēm vai pakalpojumiem.

ES cenšas pastiprināt sankcijas pret Kremli, un amatpersonas apgalvo, ka savienība ir gatava palielināt sankcijas, ja Krievija nepārtrauks karu. Taču līdz šim ES ir noraidījusi ideju par Krievijas naftas un gāzes importa ierobežošanu vai aizliegumu.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas