Stājies spēkā KP lēmums par SD Autocentrs iesaisti Volkswagen tirgotāju kartelī

Augstākās tiesas Senāts 2021. gada 13. decembrī atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību sakarā ar SIA SD Autocentrs kasācijas sūdzību par Konkurences padomes (KP) piemēroto sodu Volkswagen markas automašīnu tirgotāju karteļa lietā. Tādējādi spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, un SIA SD Autocentrs par iesaisti aizliegtā vienošanā valsts budžetā ir jāiemaksā sods 124 916,54 eiro apmērā, ziņo KP.

KP 2014. gada lēmumā konstatēja, ka vairāki Moller grupā ietilpstošie komersanti, kas nodarbojas ar Volkswagen markas automašīnu izplatīšanu, vismaz piecu gadu garumā sistemātiski saskaņoja savu dalību iepirkumos, kurus rīkojuši gan privāti uzņēmumi, gan valsts pārvaldes iestādes un aģentūras, tāpat arī pašvaldības, skolas (skolēnu autobusi), pansionāti, iekšlietu sistēmas iestādes un citi.

Dīleri regulāri viens otru informēja par saviem plāniem attiecībā uz kādu iepirkumu, lūdzot pārējos nekonkurēt, piemēram, nepiedalīties iepirkumā vispār vai nepiedāvāt zemākas cenas. Par karteļa vienošanos Volkswagen tirgotājiem tika piemērots 7,6 miljonu eiro liels sods.

Lasiet arī: KP: Būvnieku karteļa dalībnieki iesaistīti iepirkumos par aptuveni 687 miljoniem

SIA SD Autocentrs lietā bija izlīguši ar KP, noslēdzot administratīvo līgumu, bet tiesā pastāvēja strīds par naudassoda apmēru. Pēc lietas atkārtotas izskatīšanas Administratīvā apgabaltiesa ar 2021. gada 8. jūlija spriedumu noraidīja SIA SD Autocentrs pieteikumu par KP lēmuma atcelšanu daļā par uzņēmumam noteikto naudassodu.

Nepiekrītot minētajam spriedumam, SIA SD Autocentrs iesniedza kasācijas sūdzību, tomēr Augstākās tiesas Senātam neradās šaubas par Administratīvās apgabaltiesas sprieduma tiesiskumu un kasācijas tiesvedības ierosināšana tika atteikta. Tādējādi attiecībā uz SD Autocentrs KP lēmums ir ieguvis galējo noregulējumu, un uzņēmuma valsts budžetā jāiemaksā tam piemērotais naudassods. Ar pārējiem pārkāpuma dalībniekiem, kas pārsūdzēja KP lēmumu, tiesvedības process turpinās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas