Stājies spēkā tiesas spriedums Rīgas koncertzāle par parāda piedziņu LZA labā

Saskaņā ar Tiesu informācijas sistēmas datiem 20.martā stājies spēkā Latgales Apgabaltiesas 1.februāra spriedums Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un SIA Rīgas koncertzāle strīdā civillietā.

Tiesa nosprieda LZA labā piedzīt no SIA Rīgas koncertzāle parāda summu ar soda sankcijām 62 422 euro, kā arī pilnībā noraidīt SIA Rīgas koncertzāle prasību pret LZA par paziņojuma par nomas līguma izbeigšanu atzīšanu par prettiesisku, par 2014.gada 29.maijā noslēgtā elektroenerģijas piegādes un lietošanas līguma  atzīšanu par spēkā esošu līdz 2024.gada 31.decembrim un par zaudējumu 7748,32 eiro piedziņu, vēsta LZA pārstāvji.

Tiesa noteikusi SIA Rīgas koncertzāle termiņu sprieduma labprātīgai izpildei desmit dienas no sprieduma spēkā stāšanas dienas.

Jau ziņots, ka tiesas strīds starp LZA un SIA Rīgas koncertzāle radās, pēdējai  pārstājot maksāt nomas maksu, to aizbildinot ar veiktajiem ieguldījumiem LZA telpās. Tai pašā laikā SIA Rīgas koncertzāle nav līdz šim dokumentāri pierādījusi, ka šādi darbi ir tikuši veikti, un nav paskaidrojusi to izmaksas. LZA skaidro, ka SIA Rīgas koncertzāle ir apgalvojusi, ka 2014.gadā telpās tikuši ieguldīti  225 417,27 eiro savukārt paskaidrojumos tiesai ir minēta jau lielāka summa – 360 680 eiro.  Atšķirību aprēķinos SIA Rīgas koncertzāle līdz šim nav spējusi izskaidrot.

Ref:224.000.103.1066

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas