Staķis cer, ka 80% Rīgas skolu sasniegs augstus darbinieku vakcinēšanas pret Covid-19 rādītājus

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) cer, ka 80% Rīgas skolu sasniegs augstus darbinieku vakcinēšanas pret Covid-19 rādītājus.

Politiķis atgādināja, ka pašvaldība ir paredzējusi finansējumu visu skolu darbinieku motivēšanai. Kā sacīja Rīgas mērs, ir skolas, kurās jau tagad 80% darbinieku ir derīgi Covid-19 sertifikāti – darbinieki ir vakcinēti vai arī pārslimojuši šo slimību.

Lai gan skolu direktoriem ir informācija, ka skolas sasniegušas šo vakcinēšanas rādītāju, tomēr daudzi darbinieki un pedagogi ir atvaļinājumos, tādēļ skolas atbalsta finansējumam pieteiksies vēlāk.

Staķis atzina, ka pirms lēmuma pieņemšanas par atbalsta sniegšanu skolām atsevišķas mācību iestādes bija uzrādījušas labu sniegumu darbinieku vakcinācijā.

Taču viņu vairāk interesējot tās izglītības iestādes, kurās šie rādītāji ir zemi un ir jāiegulda lielāks darbs, lai pārliecinātu darbiniekus par vakcinēšanas nepieciešamību.

Lai uzrunātu skolotājus un izglītības iestāžu darbiniekus, esot sniegta informācija dažādās slēgtās sociālo tīklu un saziņas kanālu grupās, kurās mērķēti uzrunāti konkrēto skolu skolotāji un darbinieki.

Šajās grupās esot publicēta arī Staķa video uzruna, kas ir ierakstīta gan latviešu, gan krievu valodā. Rīgas mērs uzsvēra, ka viņa galvenais mērķis ir panākt, lai skolotāji potējas, tādēļ viņš uzrunu ierakstījis arī krieviski.

Rīgas domes priekšsēdētājs uzskata – ja 80% vakcinēto darbinieku rādītāju var sasniegt tādas lielas skolas kā Franču licejs un Vācu ģimnāzija, tad daudz mazākām skolām nav pamatotu attaisnojumu to neizdarīt.

Staķis arī atzina, ka pagājušajā mācību gadā Rīga cieta no tā, ka nenotika klātienes mācību process, jo bija noteiktas drošās pašvaldības un nedrošās. Tagad izpratne mainoties un tiekot runāts par drošām un nedrošām skolām, nevis pašvaldībām. 

Viņaprāt, tieši lokāli pašvaldībām ļaujot plānot un rīkoties pašām, ir iespējams paveikt daudz vairāk, nekā tikai sagaidot kādas vadlīnijas un rīkojumus no augšas.

Otrdien, 10.augustā, tika sveiktas divas pirmās izglītības iestādes, kas paziņojušas, ka tajās 80% darbinieku ieguvuši Covid-19 sertifikātu.

Kopumā Rīgā varētu būt jau sešas izglītības iestādes, kurās vakcinācijas aptvere pārsniegusi 80%.

Tās ir: Rīgas Ziedoņdārza pirmsskola, Rīgas 93.vidusskola, Rīgas Franču licejs, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Rīgas Anniņmuižas vidusskola un Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola.

Pašvaldība skolu darbinieku motivēšanai vakcinēties atvēlējusi 1,7 miljonus eiro. Sasniedzot noteikto personāla vakcinācijas apjomu, izglītības iestādes varēs saņemt 5 000 eiro, 7 500 eiro vai 10 000 eiro papildu finansējumu, atkarībā no iestādes lieluma un strādājošo skaita.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas