Staķis turpinās vadīt Rīgas domi kā bezpartejisks mērs

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis turpinās vadīt domi kā bezpartejisks mērs. 

25.marta preses konferencē politiķis informēja, ka ir runājis ar teju visiem koalīcijas partneriem, izņemot Latvijas attīstībai (LA), un visi esot pauduši atbalstu viņam un pašreizējās koalīcijas saglabāšanai.

Staķis tuvākajā laikā plāno pārrunāt situāciju ar Rīgas domes LA frakciju un cer arī uz šīs frakcijas atbalstu. Mērs uzskata – pat ja LA viņu neatbalstīs, koalīcija stabilitāti nezaudēs. Pašlaik koalīcijai ir 38 balsis no 60. Ja tā zaudēs trīs LA balsis, tad koalīcijas turpinās strādāt ar 35 deputātu atbalstu.

Politiķis izteicās, ka viņam «rūpēties par iedzīvotājiem, uzņēmējiem, risināt Ukrainas bēgļu problēmas» būs vieglāk, esot ārpus partijām.

Staķis atkārtoti uzsvēra, ka viņam ir bijis liels pārsteigums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmums apturēt Rīgas pilsētas plānojumu. Viņaprāt, varēja turpināt diskutēt par strīdīgajām sadaļām, taču pārējo plānojumu apstiprināt.

Rīgas mērs piebilda, ka viņam nav bijušas tikšanās ar vides aizsardzības ministru Artūru Tomu Plešu (AP) par attīstības plānu un līdz pēdējam brīdim pašvaldībai neesot bijis zināms VARAM plānotais lēmums.

BNN jau ziņoja, ka pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmuma apturēt Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis nolēmis izstāties no partijas Kustība Par!, kas automātiski nozīmē, ka viņš pamet arī apvienību Attīstībai/Par!.

Staķis sociālajos tīklos skaidroja, ka Kustībā Par! viņu aizrāvis ideālisms, intelektuālā bagātība un tieksme pēc taisnīguma. Viņš kandidējis uz Rīgas mēra amatu, lai uzlabotu dzīvi pilsētā, un viņu «patiesi sanikno», ka tuvākais sabiedrotais – partija Latvijas attīstībai – «šauru interešu dēļ norāvusi bremzes Latvijas galvaspilsētas attīstībai».

Staķis paudis nožēlu, ka viņš kļūdījies attiecībā uz apvienības veidošanu ar partiju Latvijas attīstībai, piebilstot, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) lēmums apturēt Rīgas teritorijas plānojumu ir netaisns un nesamērīgs.

Lai izpildītu Pleša vadītās ministrijas prasības, var būt nepieciešami pat gadi, un no tā cietīs Rīgas uzņēmēji, investori un budžets, apgalvoja Staķis.

«Man ir tikai viena iespēja pamest apvienību ar Latvijas attīstībai. Tāpēc es paziņoju par izstāšanos no partijas Kustība Par!,» paziņoja mērs, atvainojoties visiem biedriem, kurus viņš aicinājis atbalstīt apvienības Attīstībai/Par! izveidošanu.

Staķim ir «neizsakāmi žēl» pamest daudzus savus domubiedrus un atbalstītājus, taču «dzīvot tālāk un klusi pieņemt», ka Rīgas teritorijas plānojuma apturēšana notikusi likumīgi un «tai nav nekāda sakara ar kāda azartspēļu biznesa interesēm, būtu prasta melošana sev un partijas biedriem».

Staķis palikšot strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja amatā un Par!/Progresīvie frakcijā, tādējādi turpinot «ieviest pārmaiņas pilsētā».

Kā ziņots, VARAM ir apturējusi Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē iepriekš informēja Plešs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas