Staķis vēlas, lai jaunajā Rīgas domē veidojas dialogs arī starp koalīciju un opozīciju

Jaunajā Rīgas domē ir jāveidojas dialogam arī starp koalīciju un opozīciju, uzskata galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanās uzvarējušās apvienības Attīstībai/Par!/Progresīvie (APP) līderis un mēra kandidāts Mārtiņš Staķis.

Kā politiķis 31.augustā sacīja intervijā Latvijas Radio, viņš domē vēlas izveidot iespējami plašu koalīciju, kurā būtu pārstāvēti valdību veidojošie politiskie spēki. Vērojot pēdējā laika politiskos notikumus, nevarot arī pilnībā izslēgt iespēju, ka kāda no valdības partijām paliks ārpus Rīgas domes koalīcijas, taču pagaidām nekas par to neliecinot.

«Grūti šobrīd prognozēt, bet līdz šim visās sarunas, kas mums ir bijušas – gan publiskajās, gan privātajās – ir bijusi apņemšanās, ka mēs ejam uz šo modeli,» sacīja Staķis.

Viņš arī norādīja, ka vēlas, lai jaunajā Rīgas domē veidojas dialogs starp opozīciju un koalīciju, nevis tā, kā tas esot bijis redzams vairāku iepriekšējo domes sasaukumu laikā.

Lasiet arī: Rīgas domes vēlēšanās rekordzema aktivitāte – nobalsojuši vien 40,6% vēlētāju

Pirmdien, 31.augustā, plkst. 12.00 Rātsnama Kamīnzālē sāksies Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunas, informēja APP pārstāvji.

Pirmās sarunas notiks plkst. 12.00 starp APP saraksta un Jaunās Vienotības pārstāvjiem, tām plkst. 13.00 sekos APP sarunas ar Jaunās konservatīvo partiju, bet plkst. 14.00 APP pārstāvji tiksies ar Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības saraksta pārstāvjiem.

Plānots, ka APP saraksta līderis Mārtiņš Staķis ar pārējo politisko spēku pārstāvjiem sākotnēji tiksies atsevišķi, nevis visiem kopā. Sarunās APP pārstāvēs Staķis, Progresīvo līderis Mārtiņš Kossovičs un Latvijas attīstībai pārstāvis Viesturs Zeps.

APP saraksta līderis iepriekš teica, ka koalīcija jāveido visām valdības koalīciju veidojošajām partijām, kuras ir iekļuvušas Rīgas domē – APP, Jaunā Vienotība, Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotajam sarakstam un Jaunajai konservatīvajai partijai. Viņš uzskata, ka koalīcijai jābūt pēc iespējas plašākai, lai varētu nodrošināt stabilu darbu un atvieglotu sarežģītu lēmumu pieņemšanu.

Savukārt iepriekšējās Rīgas domes koalīcijas partijām būšot jāpaliek opozīcijā, atzina Staķis.

BNN jau ziņoja, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie (APP) apvienotais saraksts, kuram seko Saskaņa un Jaunā Vienotība, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, Saskaņa iegūs 12 domnieku krēslus, Jaunā Vienotība – desmit, Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts – septiņus, Gods kalpot Rīgai piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija – katra pa četrām deputātu vietām.

 

 

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Diezgan naivas vēlmes. Mums ir bijis ne viens vien jauna ceļa gājēji. Kur viņi visi šobrīd ir? Būs jāveido plašu koalīciju un tas ir priekšnoteikums veģetēšanai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas