«Starp nēģ*** un tualeti» – liberāļu parlamentārietes izteikumiem seko iecietības pretspars

Seima deputāte Daļa Teišerskīte

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevicius) speciāli BNN

Augsta ranga Seima deputāte no Lietuvas Liberālās kustības šonedēļ publiskā runā atminējusies nepatīkamu atgadījumu lidmašīnā ar tumšādainu vīrieti, un nekorektās apzīmējuma izvēles dēļ izsaukusi nopēlumu no kolēģu un jaunatnes aktīvistu puses.

«Abi oda līdzīgi»

70 gadus vecā Seima deputāte Daļa Teišerskīte (Dalia Teišerskytė) šonedēļ kopīgā Seima un Pasaules Lietuviešu kopienas (PLK) komisijas sēdē atstāstījusi, ko piedzīvojusi pirms aptuveni desmit gadiem, lidojot pāri Atlantijas okeānam uz PLK kongresu kopā ar citiem Seima deputātiem.

Teišerskīte atminējusies, ka pasažieru lidmašīnā viņai ierādīta vieta starp «starp nēģ*** un tualeti». «Abi oda līdzīgi. Kad citi deputāti man jautāja, kādēļ sēdēju tieši tur un vai man nebija kļuvis slikti, sajutu lielu kaunu par mūsu valsti,» publiski skaidrojusi politiķe no Liberālās kustības.

Intervijā portālam Delfi.lt Teišerskīte vēlāk norādījusi, ka nenožēlo pretrunīgi vērtētā vārda izvēli, bet nožēlo, ka toreiz lidmašīnā nav iesitusi vīrietim, jo viņš bijis «sačurājies» un stipri odis, bet guļot atspiedies pret deputātes plecu.

Nosoda sociāldemokrāti un jaunatnes aktīvisti

Politiķes pārstāvētās partijas vadība paudusi, ka nevērsīsies pret Teišerskīti saistībā ar šiem izteikumiem, jo Liberālās kustības biedri drīkst paust dažādus viedokļus. Sociāldemokrāts Jurs Požela (Juras Požėla) savukārt vērsies Seima Ētikas un kārtības komisijā, aicinot izvērtēt, vai deputāte nav pārkāpusi Seima kārtības rulli, kā arī ētikas, morāles un pieklājības normas.

Tikmēr sociāldemokrātu jaunatnes organizācija un nevalstiskā organizācija Iecietīgas jaunatnes apvienība šonedēļ sarīkojusi piketu pret rasismu un ksenofobiju Lietuvā un aicinājusi Teišerskīti atkāpties no Seima parlamentārās grupas priekšsēdētāja vietnieces amata, jo viņas «bezatbildīgie izteikumi diskreditējuši ne tikai Seimu, bet visu Lietuvu».

Ref: 020/111.111.103.2910

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas