Starptautiskā Hokeja federācija liedz Baltkrievijai pasaules čempionātu

Starptautiskā Hokeja federācija (SHF) ir paziņojusi, ka atsakās rīkot 2021.gada Pasaules Hokeja čempionātu Minskā. Lēmums skaidrots ar drošības problēmām, kuru risināšana ir ārpus organizācijas kontroles, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Spiedienu uz SHF pieņemt šādu lēmumu pēdējās nedēļās izdarīja čempionāta otra apstiprinātā rīkotājvalsts Latvija un vairāki sponsori, kuri atteicās piedalīties turnīra Minskas daļas finansēšanā.

Otrdien, 18.janvārī, SHF paziņojusi: «SHF Padome ir konstatējusi, ka šobrīd, rīkojot pasaules čempionātu Baltkrievijā, ir neiespējami nodrošināt komandu, skatītāju un amatpersonu labklājību.»

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska savā sociālā medija Telegram profilā organizācijas lēmumu nosaukusi par uzvaru. Viņa vērtējusi, ka no nesadarbošanās ar Aleksandra Lukašenko režīmu iegūs cilvēktiesības un sporta ētika, turklāt nebūšot «papildu represiju vilnis», lai izjauktu demonstrācijas, tuvojoties turnīra spēlēm Minskā.

SHF papildus norādījusi, ka lems par Minskā paredzēto spēļu norises vietu, apsverot visa turnīra rīkošanu Latvijā. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savukārt paudis valdības gatavību vērtēt iespējas uzņemt visu turnīru Latvijā, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas