Starptautiskā Peldēšanas federācija vairs neļauj sieviešu peldēšanas sacensībās piedalīties transpersonām

Starptautiskā Peldēšanas federācija (FINA) izslēgusi no peldēšanas sacensībām bioloģiskos vīriešus, kas «sevi identificē kā sievietes», vēsta ASV medijs dailywire.com.

«Mums ir jāaizsargā mūsu sportistu tiesības piedalīties sacensībās, taču mums ir arī jāaizsargā sacensību godīgums savos pasākumos, īpaši sieviešu kategorijā FINA sacensībās,» teikts FINA prezidenta Huseina Al Musalama paziņojumā.

Jautājums kļuvis aktuāls, kad peldētāja Lia Tomasa (Lia Thomas), kura dzimusi kā vīrietis Vils Tomass (Will Thomas), pēc hormonu terapijas pārgājusi startēt sieviešu konkurencē un tur uzstādījusi vairākus rekordus. Tas raisījis pamatotas diskusijas sporta sabiedrībā par godīgumu sieviešu sportā, jo hormonu terapijas nevar izmainīt dzimuma īpatnības par 100%.

BNN jau rakstīja, ka olimpiskā zelta medaļas ieguvēja Keitlīna Džennera (Caitlyn Jenner) arī pauda nostāju pret to, ka cilvēki, kuri piedzimuši kā bioloģiski vīrieši, taču vēlāk kļuvuši par sievietēm, piedalās sieviešu sporta sacensībās. Džennera aicinājusi Nacionālo koledžu sporta asociāciju (NCAA) pārskatīt transpeldētājas Lia Tomasas (Lia Thomas) panākumus sporta sacensībās, ziņoja ASV medijs Fox News.

FINA gan nolēmusi apsvērt «atvērto» kategoriju transpersonām, lai tās var atsevišķi sacensties savā starpā.

Lasiet arī: Transpersonu jomā ASV izstrādā noteikumus godīgam sportam sieviešu konkurencē

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas