Starptautiskais pasažieru pārvadātājs FlixBus sāks darbību Latvijā

Vācijā reģistrētais starptautiskais pasažieru pārvadātājs FlixBus sāks darbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone informēja, ka interesi par starptautiskajiem regulārajiem pasažieru pārvadājumiem, ietverot Baltijas valstis, ir izrādījis uzņēmums FlixBus Polska, kas ir reģistrēts Polijā.

Viņa norādīja, ka atbilstoši Eiropas Savienībā noteiktajai kārtībai konkrētais uzņēmums ir vērsies Polijas, Vācijas, Austrijas un Čehijas kompetentajās institūcijās jeb valstīs, kurās plānots viens no maršrutu galapunktiem,

ar lūgumu izsniegt maršruta atļaujas sešu starptautisko maršrutu apkalpošanai, no kuriem trīs maršrutu galapunkts ir Rīga un pārējo trīs maršrutu galapunkts ir Tallina ar pieturvietu Rīgā.

Konkrēto valstu kompetentās institūcijas ir vērsušās Autotransporta direkcijā, lai saņemtu atzinumu par minētajiem iesniegumiem. Pieprasot papildinformāciju un pieturvietu saskaņojumu, Latvija ir sniegusi pozitīvu atzinumu par plānotajiem maršrutiem. No šiem sešiem maršrutiem trīs gadījumos tās valsts kompetentā institūcija, kurai tikai iesniegts iesniegums, maršruta atļauju ir izsniegusi, bet vēl trīs maršrutiem administratīvās procedūras nav pabeigtas.

Par ieceri izvērst darbību Baltijas valstīs FlixBus pārstāvji informēs preses konferencē 8.jūlijā plkst. 12.00.

Konferencē piedalīsies FlixBus rīkotājdirektors Polijā, Baltijas valstīs un Ukrainā Mihals Lemans. 

Viņš arī paziņos par pirmajiem maršrutiem, kas savienos Baltijas valstis ar autobusu reisu tīklu Eiropā, kā arī uzņēmuma biznesa modeli un turpmākās attīstības plāniem.

FlixBus ir zīmols, kas pieder Vācijas uzņēmumam FlixMobility GmbH. FlixBus piedāvā 2 500 galamērķus 29 Eiropas valstīs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas