Stāsti no Ukrainas. Kāzas un dievkalpojumi bumbu patversmēs un Iļja Krievijā

Jaunieši Ukrainā steidz salaulāties pirms došanās kara vai bēgļu gaitās. Tikmēr Krievijā ir cilvēki, kuri protestē pret valdošo varu, taču viņi tiek ļoti apspiesti. Iļja stāsta, kā viņi kā kristieši to izdzīvo un pārcieš.

Kāds mācītājs Džonatans Eide (Jonathan Eide) no Kijevas raksta, ka 1.marta rītā saņēmis zīmīgu telefona zvanu. «Mūsu draudzē Kijevā ir kāds pāris, kuri vēlas apprecēties. Šodien.» Džonatans raksta, ka pāris meklējis kādu no viņu pārstāvētās konfesijas, kurš varētu novadīt laulību ceremoniju bumbu patversmē, lietojot platformu Zoom. «Puisis grasījās militārajā dienestā, un meitene taisījās evakuēties. Viņi gribēja apprecēties pirms šiem abiem notikumiem.»

Stāsti no Ukrainas, rubrika, Ukraina, Krievija, Baltkrievija, karavīri, karš, vēsture, Harkova, katolis, lūgšana, Krievija, protesti Krievijā, naida runa, ticīgie, konfesijas, Jonathan Eide, Kijeva, precētie, jaunlaulātie, pāris,
Foto izgūts no “Facebook”

«Es runāju ar vienu citu mācītāju no mūsu konfesijas. Viņš pavadīja nakti bumbu patversmē Mikolajivā. Viņš aizvadīja dienu, braukājot pa pilsētu uz divriteņa, kamēr nebija iestājusies komandantstunda, un veda naudu saviem draudzes locekļiem, kuri vēl nebija evakuējušies.»

«Mazi stāsti, kas norāda uz lielāku traģēdiju. Uzbrukums un tam sekojošais karš ir novedis pie tūkstošiem šādu stāstu.»

«Lūdziet par Ukrainu!»

Lasiet arī: Ukrainas kara 14.diena: No Sumiem evakuēti 5 000 cilvēki; Krievija bombardē elektrostacijas, dzīvojamos namus Harkovas apgabalā

Kristieši Krievijā

Pāvels no Polijas publicējis, ko viņam raksta draugs Iļja, kurš, kā lasāms Facebook profilā, ir katolis no Krievijas: «Daudzi krievu cilvēki no dažādām kristiešu konfesijām atbalsta Ukrainu gan savās publikācijās, gan starp kolēģiem vai saviem attālajiem radiem. Protams, mums nākas saskarties ar argumentāciju un naida runu no tiem, kuri atbalsta iebrukumu Ukrainā.»

Iļja ziņā raksta: «Daudzi krievu katoļi īpaši Sanktpēterburgā aktīvi atbalsta Ukrainu, pulcējoties uz lūgšanām draudzēs. Mums ir drosmīgi cilvēki, kuri Veļikijnovgorodā un vēl 50 Krievijas pilsētās pulcējas publiskos laukumos, turot plakātus, uz kuriem rakstīts «Izbeigt iebrukumu Ukrainā!». Daudzi no viņiem ir arestēti un ielikti cietumā uz 10–15 dienām. Es pazīstu vienu vīru, kurš ir cietumā Maskavā.»

«Mani bērni, pat mans desmit gadu vecais dēls nepārtraukti vaicā mums par karu, viņi raud, skatoties ziņas televīzijā. Mēs kopā ar ģimeni lūdzam rožukroni, lai atbalstītu ukraiņu brāļus un māsas.»

«Kāda dāma no katoļu baznīcas Maskavā uzrakstīja vēstuli Krievijas katoļu baznīcas bīskapiem, lūdzot tiem iesvētīt Krieviju Bezvainīgās Marijas Sirdij. Viņa atbalsta arī Pirmo Sestdienu Veltīšanu kā daļu no Fatimas Dievmātes pamācībām.»

Iļja arī raksta, ka «diemžēl ir ļoti daudz maldinātu cilvēku, kuri ir «piesūcināti» ar propagandu par «Kijevas nacistu upuriem Donbasā»». «Viņi slavina Putinu un viņa rīkojumus. Iespējams, liela daļa no viņiem atbalsta arī karu. Mums ir bail, ka autoritātes pielietos smagas represijas pret tiem, kuri neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā. Daži Putinu atbalstošie Krievijas iedzīvotāji jau draud mums sociālajos tīklos. Mums nepieciešamas jūsu lūgšanas, jo mēs ciešam līdz ar ukraiņiem, taču mēs nevaram nekur aizbēgt. Taisnību sakot, mēs esam pašreizējās varas ķīlnieki.»

 

Katoļu baznīcas lapa Catholic Arena sociālajā tīklā Facebook publiskojusi attēlus no tā, ka Ukrainā bumbu patversmēs notiek dievkalpojums.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas