Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Guntis Blumbergs (no kreisās), Aivars Lembergs un Jānis Vītoliņš

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Neskatoties uz to, ka Satiksmes ministrija šobrīd strādā pie jauna likumprojekta, kas noteiktu pilnvaru termiņa griestus Brīvostu valdēs, domes ārkārtas sēdē tiek steigts pagarināt jau esošo valdes locekļu darbības pilnvaras līdz 2025.gada beigām.

Pašlaik Ventspils Brīvostas pārvaldes nolikums nenosaka valdes locekļiem laika ierobežojumus amata ieņemšanai, taču Satiksmes ministrija gatavo izmaiņas – pilnvaru termiņa griesti ir divi termiņi, katrs piecus gadus ilgs.

Proti, ja Satiksmes ministrija drīzumā pieņems jauno likumu par pilnvaru termiņa griestiem Brīvostās, pastāv iespēja, ka šis skaitīsies tikai kā pirmais termiņš un visi četri ventspilnieki varēs sēdēt Brīvostas krēslos līdz pat 2030.gadam.

Jāatgādina, ka visi apstiprināmie Brīvostas valdē ir jau diezgan ilgu laiku. Lembergs šajā amatā ir jau 25 gadus – kopš 1994. gada. Vītoliņš valdē darbojas kopš 1996.gada – tātad jau 23 gadus. Blumbergs brīvostas pārvaldes valdē ir kopš 1999.gada, ar pārtraukumu laikā no 2006. līdz 2009.gadam, kad bija ievēlēts Saeimā. Savukārt Ošeniekam brīvostas pārvaldes valdē rit jau trīspadsmitais gads.

Tikmēr Satiksmes ministrija BNN pauž, ka tās kompetencē nav instrumentu, kas varētu ietekmēt Ventspils pilsētas domes lēmumu.

Ministrijā atzīmē, ka Ventspils Brīvostas valdē ir četri attiecīgās pašvaldības pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar domes lēmumu, un četri — ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Uz BNN jautājumu, kad būs gatavs likumprojekts, kas noteiks pilnvaru termiņa griestus, ministrijā norāda, ka pašlaik Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Ventspils brīvostas pārvaldes nolikums, kuros ir paredzēts, ka Ventspils ostas valdes locekļi tiek iecelti amatā uz pieciem gadiem, kā arī noteikts, ka pēc pilnvaru termiņa beigām ir pieļaujama atkārtota iecelšana.

«Par minēto projektu šobrīd tiek saņemti atzinumi no iesaistītajām institūcijām. Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai tiesību aktu aprites kārtībai minētais projekts pēc viedokļu saskaņošanas tiks iesniegts izskatīšanai valdības sēdē,» skaidro ministrijā.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas