Stende forest: Nekas neliecināja par Neatkarība Balt. kaitniecisko darbību

Nekas neliecināja, ka biedrība Neatkarība Balt. nodarbotos ar kaitniecību un tās klienti tiktu nodarbināti pret savu gribu, pauž mežsaimniecības uzņēmuma SIA Stende forest pārstāvis Miks Naglis.

Viņš uzsvēra, ka Stende forest neatbalsta nelegālo nodarbinātību, un pirms sadarbības sākšanas 2019.gadā ar biedrību tika noslēgts uzņēmuma līgums. «Pirms tā slēgšanas uzņēmums veica sadarbības partnera standarta pārbaudes un pārliecinājās par to, vai biedrības klienti netiek nodarbināti pret savu gribu,» teica Naglis.

Pēc Stende forest lūguma, biedrība atsūtījusi sarakstu ar darbu veicējiem, kā arī kopijas līgumam, kuru abpusēji parakstījušas abas puses – biedrība un klients, kurā bija minēts, ka klients no biedrības piekrīt saņemt dzīvesvietu, pārtiku un citu palīdzību, izejot rehabilitācijas kursu.

«Nekas neliecināja par kaitniecisku rīcību. Tieši otrādi – tik tālu, cik mēs varējām iedziļināties, radās priekšstats, ka biedrība rīkojas klienta un visas sabiedrības labā – atkarīgais vismaz gadu nelieto apreibinošās vielas un neveic citas krimināli sodāmas darbības un pastāv iespēja, ka klientam pēc kursa būtu iespēja atgriezties cilvēka cienīgā dzīvē jeb «atjaunot savu dzīvi un no jauna adaptēties sociālajā vidē»,» sacīja Naglis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka biedrības mājaslapā publiskotie stāsti liecina par to, ka daži cilvēki neatgriežas pie narkotiku lietošanas un noziedzības.

Naglis arī uzsvēra, ka biedrības klienti kompānijā veica nenozīmīgu apmēru, piemēram, 2021.gadā no visa Stende forest kopējā stādīšanas apmēra tie bija 6%. Pakalpojumu sniegšanas periods, pēc Nagļa teiktā, nepārsniedza trīs līdz četras nedēļas gadā.

Viņš arī norādīja, ka biedrība atteicās no piedāvātajiem objektiem, kas atradās tālāk par aptuveni 40 kilometriem no tās dzīvesvietas – Rindzeles, jo tās klientiem mērojamais ceļš līdz objektam būtu «par grūtu un tālu». «Arī tas liecina, vai un cik biedrībai rūpēja tās klientu labsajūta,» piebilda Naglis.

Pēc viņa teiktā, Stende forest par paveiktajiem darbiem apmaksāja biedrības rēķinus.

Jau vēstīts, ka biedrība Neatkarība Balt., pēc Valsts policijā vēstītā, izmantojot atkarību gūstā nonākušu personu ievainojamību, vairākus gadus piespiedu kārtā nostrādinājusi šīs personas fiziski smagā un ilgstošā lauku un mežizstrādes darbā.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedriskā labuma organizāciju reģistra datiem, Neatkarība Balt. sabiedriskā labuma organizācijas statuss stājās spēkā 2008.gada 6.oktobrī, pārstāvot labdarības un pilsoniskās sabiedrības attīstības nozares.

Biedrība ir noslēgusi līgumu ar vairākiem uzņēmumiem, kuros strādā centru klienti. SIA Brīvzemnieki–Melior bija nepieciešams pārlikt līgumā norādīto kūdras gabalu apjomu no vienas vagas uz otru. SIA Stende forest un SIA MM Kvartāls centru iemītnieki stādījuši koku stādiņus, bet SIA Dimdini Agro veikuši dārzeņu novākšanu un pirmapstrādi.

Kompānija Stende forest, pēc Firmas.lv informācijas, reģistrēts 2018.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. Kompānija pieder Jānim Naglim. 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 528 797 eiro apgrozījumu un 80 375 eiro peļņu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas