Stingrāk kontrolēs visus ceļotājus uz Šengenas zonas ārējām robežām

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis piektdien, 20.novembrī, vienojušās nekavējoties pastiprināt visu ceļotāju, tostarp Eiropas valstu pilsoņu, pārbaudi uz Šengenas zonas ārējām robežām, ziņo avoti.

ES dalībvalstu iekšlietu ministri ārkārtas sanāksmē arī atbalstīja Francijas ierosinājumu fundamentāli pārskatīt Šengenas vienošanos, lai varētu uz robežām«sistemātiski» kontrolēt ES pilsoņus.

Francijas ierosinājums atspoguļo neapmierinātību par progresu, kas ir panākts, kopš ES līderi februārī neilgi pēc džihādistu uzbrukuma žurnāla Charlie Hebdo redakcijai Parīzē vienojās, ka informācija par visiem ES ceļotājiem tiks pārbaudīta noziedzības un drošības datubāzēs.

Toreiz līderi pretojās Francijas aicinājumiem mainīt Šengenas zonas noteikumus, bet aicināja tā vietā pastāvošos noteikumus piemērot «sistemātiski».

Francija no jauna aicināja veikt «revīziju» noteikumos zonā, kas šogad pakļauta arvien lielākam spiedienam, jo valdības, reaģējot uz nelegālo imigrantu masu ierašanos, uz nacionālajām robežām noteikušas pašas savas pārbaudes.

Lielāku svaru Francijas prasībām piedod nule kā notikušais Parīzes slaktiņš, kuru sarīkoja no Sīrijas atgriezušies francūži un beļģi – Islāma valsts karotāji.

Teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 350 ievainoti. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies džihādistu grupējums Islāma valsts.

Ref: 102.000.102.11203

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas