Stipras pases. Indekss ierindo baltiešus pasaules apceļošanai priviliģēto vidū

Klajā laists Henlija Pasu indekss 2020.gadam, kur pasaules valstis sarindotas pēc priekšrocībām apceļot pasauli bez vīzas. Baltijas valstis ierindotas no 10.-12.vietai un tām bez birokrātiskiem šķēršļiem ir pieejamas ne mazāk kā 179 valstis.

Kā pirmdien, 13.janvārī, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, indeksā valstis vērtētas pēc to pasu spēka jeb ceļošanas priekšrocībām pasaulē atkarībā no tā, cik valstis cilvēks ar attiecīgo pasi var apmeklēt bez vīzas. Datus šādam indeksam tā veidotāji ņēmuši no Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas.

Saraksta pirmajā vietā ir Japāna, kuras pilsoņi var bez vīzas apceļot 191 pasaules valsti. Tālāk seko Singapūra ar 190 un Dienvidkoreja ar 189.

Indeksā no Baltijas valstīm visaugstāk ierindota Lietuva, tā ir 10.vietā ar 181 valsti, kurp lietuvieši var doties bez vīzas.

Nākamajā vietā ir Latvijas pase ar 180 ceļošanai viegli pieejamām pasaules valstīm.

No Baltijas pasēm viszemāk novērtēts Igaunijas pilsonības dokuments. Valsts ierindota 12.vietā ar 179 valstīm, kurp iespējams doties bez nepieciešamības kārtot vīzu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1132900/lithuanian-passport-in-world-s-top-10

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas