Stockmann par 87 miljoniem eiro pārdevis tirdzniecības centrus Rīgā un Tallinā

Somijas mazumtirgotājs Stockmann restrukturizācijas ietvaros par 87 miljoniem eiro pārdevis tirdzniecības centrus Rīgā un Tallinā Igaunijas kompānijai Viru Keemia Grupp (VKG), teikts kompānijas paziņojumā biržai Nasdaq.

Stockmann iegūtos līdzekļus izmantos parādu slodzes mazināšanai, kā arī turpinās izmantot tirdzniecības centrus kā īrnieks.

«Mēs esam priecīgi, ka atradām Baltijas valstīs stabilu un uzticamu īpašnieku nekustamajam īpašumam, kas vēlas attīstīties, un sola, ka Stockmann turpinās tur savu darbību,» pavēstīja Stockmann izpilddirektors Jari Latvanens.

«Mēs esam priecīgi kļūt par Stockmann partneriem Baltijas valstīs. Abi nekustamie īpašumi atrodas ārkārtīgi labās vietās,» paziņoja VKG investīciju nodaļas vadītājs Stens Pisangs.

Stockmann universālveikals Tallinā tika atvērts 1996.gadā, bet Rīgā – 2003.gadā, liecina informācija Stockmann mājaslapā.

Kā informēja Stockmann pārstāvji, universālveikals ir pilnībā sagatavojies darbam nākamajā gadā, šogad intensīvi strādājot pie izaugsmes plāniem un stiprinot pozīciju tirgū. Lai gan prognozējams, ka arī nākamais gads mazumtirdzniecībai nebūs viegls, plānots, ka universālveikala tirdzniecības apmēri varētu atgriezties 2019.gada līmenī.

Uzņēmumā skaidroja, ka nākamgad tiks turpināta daudzkanālu iepirkšanās vides attīstība visās kategorijās, pilnveidojot iepirkšanās pieredzi gan klātienē, gan attālināti. Tāpat nākamgad tiks īstenotas dažādas ar personāla iesaisti un lojalitātes veicināšanu saistītas aktivitātes, «jo ilgtspējīgi darbinieki ir veiksmīga biznesa pamats,» skaidroja universālveikala Stockmann direktore Dace Goldmane.

Stockmann mātes uzņēmums šogad investēja universālveikala pārtikas segmenta attīstībā. Tā rezultātā veikta vērienīga Delikatess nodaļas renovācija, pilnveidojot sortimentu un nodaļā izveidojot jaunu kafejnīcu Stockmann Cafe.

Uzņēmumā uzsvēra, ka koronavīrusa epidēmija Eiropā būtiski ietekmēja universālveikala mātesuzņēmumu Somijā.

Šā gada pavasarī tika apstiprināta astoņu gadu restrukturizācijas programma, kas balstīta uz visu Stockmann universālveikalu darbības turpināšanu, universālveikalu ēku pārdošanu un turpmāku atpakaļ nomāšanu.

2020.gadā Latvijā SIA Stockmann strādāja ar 26,459 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 34,9% mazāk nekā gadu iepriekš, un cieta 2,148 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai 2019.gadā, liecina Firmas.lv informācija. Kompānija Stockmann reģistrēta 1998.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,775 miljoni eiro. Stockmann pilnībā pieder 1862.gadā dibinātajai Somijā reģistrētajai Stockmann.

Kopumā darbojas astoņi Stockmann universālveikali Somijā un Baltijas valstīs, kā arī tiešsaistes veikals.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas