Stockmann plāno pārdot Rīgas un Tallinas lielveikalus

Finanšu grūtībās nonākusī Somijas mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa Stockmann Group gatavojas pārdot veikalus Rīgā, Tallinā un Helsinkos, vēsta Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Helsinku biržā kotētai uzņēmumu grupai bez lielveikala Rīgas centrā pieder arī lielveikals Tallinā un seši tirdzniecības centri Somijā. Uzņēmumu grupa pirmdien, 14.decembrī, paziņojumā biržai nākusi klajā ar saimnieciskās darbības pārstrukturēšanas plānu. Tas ir pamatots ar nepieciešamību segt parādsaistības, kuru apjoms Stockmann Group veido nepilnus 740 miljonus eiro.

Pārstrukturēšanas plāns cita starpā paredz pārdot ēkas, kurās izvietoti tā Rīgas, Tallinas un Helsinku lielveikali.

Vienlaikus mazumtirgotājs iecerējis turpināt tajos saimniecisko darbību, īrējot telpas, kā arī tirgoties interneta veikalos.

«Kopā ar citiem pasākumiem, kas jau ir veikti ­ kā, piemēram, cenu līmeņa pielāgošana, jaunas uzņēmējdarbības stratēģijas ieviešana, procesu racionalitātes uzlabošana un vairāku citu operatīvo pasākumu īstenošana – pārstrukturēšanas process nodrošinās, ka Stockmann [darbībai] kā modes, mājsaimniecības un skaistumkopšanas preču pionierim ir nākotne,» tā uzņēmumu grupā iecerēto skaidrojis tās izpilddirektors Jari Latvanens (Jari Latvanen), vēsta YLE.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas