Stokholma apliecina atbalstu Zviedrijas-Latvijas olimpiskajām spēlēm

Zviedrijas valdība ir apliecinājusi savu atbalstu 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanai, cīnoties par šo godu ar Itāliju. Stokholma arī uzvērusi, ka dārgajā un vērienīgajā sporta pasākumā netikšot tērēta valsts nauda.

Kā otrdien, 9.aprīlī, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, Zviedrijas sporta ministre Amanda Linda (Amanda Lind) paziņojusi, ka Olimpisko spēļu rīkošana «Zviedrijai būtu lielisks notikums».

Interesanti, ka Zviedrijas Olimpiskās komitejas izpilddirektors Peters Reinebo (Peter Reinebo) norādījis, ka sporta pasākumu sērijas sarīkošanai netikšot tērēta nodokļu maksātāju nauda. Organizatoriskās izmaksas tiek lēstas ap 13,1 miljardu Zviedru kronu (1,25 miljardiem eiro).

Atbalstu Zviedrijas pieteikumam uz spēļu rīkošanu paudusi arī Latvijas valdība. Zviedrijai vajadzīga Latvijas līdzdalība, jo tai nav savas bobsleja un kamaniņu sporta trases, kāda Latvijai ir Siguldā.

AP vēsta, ka lēmums, kam uzticēt 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu tiks pieņemts 24.jūnijā.

Vienīgie Zviedrijas-Latvijas konkurenti, proti, Milāna-Kortina d’Ampeco Itāijā, pagājušajā nedēļā arī saņēmuši Itālijas parlamenta atbalstu spēļu rīkošanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas