Stoltenbergs ASV aizstāv NATO eksistences jēgu

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs

«NATO kalpo visu dalībvalstu nacionālām interesēm,» tā militārās alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) norādījis likumdevējiem Amerikas Savienotajās Valstīs, kuru valdībā organizācija daudz pelta par dalībvalstu nepietiekamiem tēriņiem aizsardzībā.

Organizācijas ģenerālsekretārs, kā arī dalībvalstu ārlietu ministri šonedēļ apmeklē ASV, atzīmējot 70.gadadienu kopš alianses izveides.

Trešdien, 3.aprīlī, uzrunājot ASV Kongresu, Stoltenbergs sacījis: «Ir jāpārvar mūsu domstarpības, jo nākotnē mums mūsu aliansi vajadzēs vēl vairāk. Mēs saskaramies ar izaicinājumiem, kādu nav bijis iepriekš, ar izaicinājumiem, kuriem neviena nācija nevar stāties pretī viena pati.»

Pievēršoties apdraudējumam, ko dalībvalstīm rada Krievija, amatpersona sacījusi: «NATO nav nodoma Eiropa izvietot sauszemes kodolraķetes, taču NATO vienmēr spers vajadzīgos soļus, lai nodrošinātu ticamu un iedarbīgu atturēšanu.»

Vašingtonā pulcējas ārlietu ministri

Ceturtdien, 4.aprīlī, Vašingtonā ir plānota NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksme.

Kā vēsta Latvijas ārlietu ministrija, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pārstāvēs Latviju NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas norisināsies par godu Ziemeļatlantijas alianses dibināšanas 70. gadadienai.

Sanāksmes darba sesijās ministri iecerējuši pārrunāt eiroatlantiskās drošības aktualitātes un nepieciešamos soļus, īstenojot 2018. gada Briseles samita lēmumus.

Būtisks sanāksmes temats būs viedokļu apmaiņa par alianses turpmāko rīcību, vēršoties pret Krievijas radītajiem izaicinājumiem, īpaši Krievijas agresīvajām darbībām pret Ukrainu, Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līguma (INF) pārkāpumiem, kā arī citiem Krievijas soļiem, kas apdraud eiroatlantisko stabilitāti un drošību.

Ministri diskutēs arī par izaicinājumiem no dienvidiem, tostarp NATO iesaisti starptautiskajā cīņā pret terorismu un situāciju Afganistānā. Tāpat tiks pārrunāta virzība uz vienlīdzīgāku aizsardzības izdevumu sadalījumu starp sabiedrotajiem.

Kā norādījusi Ārlietu ministrija, Latvija ir viena no septiņiem NATO sabiedrotajiem, kas iegulda aizsardzībā 2% no IKP atbilstoši sabiedroto kolektīvi pieņemtajam lēmumam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas