Stoltenbergs: Lēmums par NATO kontingentu Afganistānā atkarīgs no progresa vietējās valdības sarunās

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) otrdien, 23.martā, paziņojis, ka lēmums par aiziešanu no Afganistānas ir piesaistīts progresam talibu un Afganistānas valdības miera sarunās.

NATO dalībvalstu ārlietu ministri Briselē otrdien klātienē diskutēja par NATO misijas nākotni Afganistānā.

Pērn februārī noslēgtā ASV un talibu vienošanās paredz visu ārvalstu karavīru izvešanu no Afganistānas līdz 1.maijam, savukārt talibi apņēmās sākt miera sarunas ar Kabulas valdību un mazināt vardarbību.

Stoltenbergs paziņoja, ka 23.martā lēmums netika pieņemts,

bet sacīja, ka NATO dalībvalstu ārlietu ministri ir apņēmības pilni veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai NATO karavīri paliktu drošībā.

Viņš sacīja, ka sabiedrotie turpinās konsultēties tuvākajās dienās un nedēļās.

Sabiedrotie ar nepacietību gaida, kad jaunais ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) izlems, vai ievēros bijušā prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) administrācijas noteikto termiņu karavīru izvešanai no Afganistānas.

Taču ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Anthony Blinken), kurš pirmo reizi apmeklēja NATO ministru sanāksmi, sacīja, ka pašreiz var izpaust tikai sākotnējos ASV apsvērumus.

Stoltenbergs sacīja, ka lēmums par NATO kontingenta nākotni atkarīgs no progresa miera sarunās starp talibiem un Afganistānas valdību.

Vašingtona cenšas dot jaunu stimulu šim procesam pēc neveiksmīgās sarunās iesaistīto pušu tikšanās pagājušajā nedēļā Maskavā.

Turcija tikmēr plāno aprīlī sarīkot plašāku Afganistānas miera konferenci.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas