Stradiņa slimnīcas vadītājs: Lauka hospitāļa izveide Covid-19 pacientu aprūpei pašlaik izskatās ļoti reāla

Lauka hospitāļa izveide Covid-19 pacientu aprūpei pašlaik Latvijā izskatās ļoti reāla, 8.oktobra intervijā TV3 atzina Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Slimnīcas vadītājs atzīmēja, ka pagājušās ziemas Covid-19 vilnī slimnīcās vienlaikus uzturējās līdz 1 500 pacienti, bet šogad šis skaitlis var sasniegt 2 000 līdz 2 500, tātad ir jāmeklē papildu jaudas palīdzēt šiem pacientiem.

Muciņš stāstīja, ka lauka hospitālis, visticamāk, nenozīmēs telšu sasliešanu pļavā, bet gan varētu tikt veikta kādas zemāka līmeņa slimnīcas pārprofilēšana darbam tikai ar Covid-19 pacientiem vai arī veikta kādu telpu vai ēkas piemērošana slimnieku aprūpes vajadzībām.

Vienlaikus lielākais izaicinājums būs personāla nodrošināšana slimnieku aprūpei, atzina Muciņš.

PSKUS vadītājs informēja, ka vakar slimnīcā no visām 730 gultām noslogoti bija 93%. Viņa vērtējumā, situācija slimnīcās ir dubultsmaga, jo šī nav tikai Covid-19 krīze, bet arī hronisko pacientu krīze, jo slimnīcās nonāk ne tikai liels skaits koronavīrusa pacientu, bet arī to pacientu, kas nesaņēma nepieciešamo medicīnisku palīdzību iepriekšējā Covid-19 viļņa laikā un tagad kļuvuši par akūtiem pacietiem.

Šodien PSKUS lems par tālākiem soļiem un plānveida pakalpojumu samazināšanu par 20–30%.

Slimnīcas vadītājs vērsās pie sabiedrības, uzsverot, ka vakcinācija ir taisnākā izeja no Covid-19 krīzes situācijas, tāpēc mediķi aicina ikvienu pieņemt lēmumu vakcinēties.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas