Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs turpmāk būs Dins Šmits

Dins Šmits

Jaunieceltā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valde otrdien, 18.februārī, sākusi pildīt savus amata pienākumus.

Veselības ministrija par jauno valdes priekšsēdētāju iecēlusi Rīgas Stradiņa universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētāju, farmaceitu Dinu Šmitu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Andu Čakšu.

Šmits par sava darba prioritāti izvirzījis tādas vides un apstākļu radīšanu, kas nodrošinātu pacientiem kvalitatīvu un drošu ārstniecību, kā arī patīkamu atrašanos slimnīcā, informē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca.

Arī Čakša uzsver, ka svarīgākais ir pacients: «Valdes nāk un iet, bet pacients paliek un mēs esam šeit, lai palīdzētu pacientam, kurš nevar pastāvēt bez ārsta un māsu aprūpes,» uzsvēra Čakša. Jaunā valde par saviem mērķiem izvirzījusi arī infrastruktūras sakārtošanu, kā arī tālāku mācību un zinātnes bāzes pilnveidošanu.

Slimnīcas vadība apņēmusies arī pildīt Veselības ministrijas izvirzītos mērķus – sabalansētu iestādes budžeta izstrādi un slimnīcas attīstības plāna īstenošanu.

Kā zināms, līdzšinējie slimnīcas valdes locekļi Eva Strīķe un Guntis Bahs jau decembrī izteica vēlēšanos nolikt pilnvaras, taču piekrita strādāt līdz jaunas valdes sastāva apstiprināšanai. Strīķe turpinās darbu slimnīcā kā Sirds ķirurģijas, anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītāja, bet profesora Baha pamatnodarbošanās ir saistīta ar Rīgas Stradiņa universitāti, kur viņš vada Ģimenes medicīnas katedru.

Tāpat BNN jau rakstīja, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārkārtas dalībnieku sapulcē 19.decembrī, pieņemts lēmums atsaukt no amata valdes priekšsēdētāju Rūtu Valteri.

Ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos trūkumus ārstniecības iestādes pārvaldībā, kā arī valdes locekļu atšķirīgo skatījumu uz iestādes pārvaldību tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valde nevar turpināt darbu esošajā sastāvā.

Pret Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (SKUS) valdes priekšsēdētāju Rūtu Valteri sāktā krimināllieta saistīta ar iespējamu fiktīva līguma slēgšanu, kas varētu būt ļāvis pašai Valterei tikt pie 1 000 latiem, liecina Latvijas Televīzijas raidījuma de facto rīcībā esošā informācija.

Savukārt Veselības ministrija pārbauda arī citus noslēgtos līgumus, lai pārliecinātos, vai notikušais nav daļa no sistēmas.

Kā vēstīts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinātā krimināllieta ir par SKUS amatpersonas iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Iesniegums par iespējami fiktīvu līgumu Veselības ministrijā bija saņemts jau vasaras vidū. Vienlaikus ar dienesta izmeklēšanas uzsākšanu, ministrija informāciju sniedza arī KNAB. Visu šo laiku Valtere varējusi netraucēti pildīt savus pienākumus, bet KNAB kriminālprocesu ierosināja tikai decembra sākumā. KNAB izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus nesniedz.

Bet viena no Veselības ministrijā pārbaudītajām epizodēm, kas nodota izmeklēšanai KNAB, saistīta ar pērnā gada novembrī slēgtu līgumu starp Valteri un kādu personu par dokumentu sagatavošanu un pārstāvību, Patentu valdē reģistrējot Stradiņu slimnīcas preču zīmes.

Līgums paredzēja 1 280 latu lielu atlīdzību. Raidījuma rīcībā ir informācija, ka Veselības ministrijā šovasar saņemtajā iesniegumā norādīts, ka šis līgums bijis fiktīvs, jo lielākā daļa no saņemtās naudas, vairāk nekā tūkstoš latu, bijis jāatdod slimnīcas vadītājai Valterei. Vienošanās par naudas faktisko sadalījumu esot notikusi ar tuvu Valteres radinieci. Iesniegumā citēta ar viņu notikusī elektroniskā pasta sarakste: «Mēs rēķinājām, ka no atlīdzības summas Tev būs jānomaksā 15% nodoklis, vai pareizi? Vēl no summas par Tavu pakalpojumu Tev varētu maksāt 55- Ls, bet atlikums pēc visiem minētajiem ieturējumiem man.»

Šobrīd ministrija izmeklētāju ziņā nodevusi skaidrot, kurš guvis labumu no līguma, jo iesniegumā norādīts, ka tūkstoš latu esot pa daļām nodoti personīgi Valterei slimnīcas telpās. Valteres komentāru par aprakstīto situācijas patiesumu neizdevās iegūt, jo viņa pēc piektdien notikušās kratīšanas sestdien darbā neieradās.

Tāpat ziņots, ka KNAB ir veicis kratīšanu Valteres kabinetā, kā arī vairāku liecinieku pratināšanu.

Patenti piereģistrēti jau pēc dienesta izmeklēšanas uzsākšanas – šā gada jūlijā un septembrī. Tikmēr Veselības ministrija bažījas, vai iesniegumā atklātais nav daļa no plašākas sistēmas, tādēļ tā ķērusies arī pie citu līgumu pārbaudes, tostarp – sabiedrisko attiecību kompānijas Smart PR sniegtajiem pakalpojumiem.

Stradiņa slimnīca ir otra lielākā ārstniecības iestāde Latvijā tūlīt pēc Austrumu slimnīcas. Tajā strādā trīs tūkstoši cilvēku, un slimnīcas gada apgrozījums ir aptuveni 80 miljoni eiro.

102.000.102.6656

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas