Strauji pieaudzis probācijas klientu skaits; nepieciešama finansējuma palielināšana

Sodu izpildes institūciju darbinieku atalgojuma sistēmas pilnveidošana ir viena no darba prioritātēm vidēja termiņa budžeta sagatavošanā, norāda tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Ceturtdien, 6.aprīlī, Rasnačs tikās ar Latvijas Probācijas darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai apspriestu nepieciešamos pasākumus atalgojuma palielināšanai un sociālo garantiju jautājumus.

Tikšanās laikā Rasnačs uzsvēris, ka sodu izpildes institūciju darbinieku atalgojuma sistēmas pilnveidošana ir viena no viņa darba prioritātēm vidēja termiņa budžeta sagatavošanā.

Ziņojums vēsta, ka Ministru kabineta (ML) 23.martā sēdē tieslietu ministrs ir pieteicis nepieciešamā finansējuma palielināšanu Valsts probācijas dienestam noteikto funkciju izpildei sakarā ar straujo probācijas klientu skaita pieaugumu (papildsoda policijas kontrole aizstāšana ar probācijas uzraudzību un probācijas uzraudzības termiņu pagarinājums dzimumnoziedzniekiem), lai nodrošinātu probācijas sistēmā strādājošajiem viņu veicamajiem pienākumiem atbilstošu samaksu un sociālas garantijas.

«Valsts probācijas dienesta darbinieki izpilda vairāk nekā 70% no visiem piespriestajiem kriminālsodiem. Pērn probācijas dienesta redzeslokā kopumā bija 17 000 klientu. Valsts probācijas dienestā un tā 28 teritoriālajās struktūrvienībās kopumā strādā teju 400 darbinieku,» norāda Tieslietu ministrija.

Ref: 225.000.103.542

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas