Straujuma: Latvija tapusi skaudri, bet spītīgi

«Pirms gandrīz 100 gadiem, kad Latvijas valsts ideja bija skaidri jaušama gaisā, bet vēl daudzi šaubījās, vai izdosies valsti nodibināt, bija nemierīgs laiks gan Latvijā, gan pasaulē.  Latvija tapa skaudri, bet spītīgi.  Par valsti savu dzīvību atdeva daudzi karavīri,» sveicot Latvijas iedzīvotājus valsts 97.dzimšanas dienā, norāda premjere Laimdota Straujuma.

«Mēs esam šo karavīru un pirmo valsts sabiedrisko darbinieku, ierēdņu, zemnieku, uzņēmēju mazbērni. Mūsu atbildība ir bijusi augsta un joprojām ir tikpat augsta. Latvijas robežas ir stingri iezīmētas Eiropas ģeogrāfiskajā un mentālajā kultūras un vērtību kartē. Tās ir un paliek nemainīgas. Sazemētas ar Latvijas zemi un Latvijas cilvēku talantiem, dzīves devumu un milzīgo, spītīgo spēku,» apsveikuma runā uzsver premjere.

Pēc viņas sacītā, «valsts var funkcionēt tikai tad, ja tā simboliski saņem no katra tās pilsoņa apstiprinājumu šīm kopīgajam valstiskuma pamatam, ko veido mūsu godaprāts, mūsu vērtības, ģimenes tradīcijas un sirds siltums, ko nebaidāmies nodot cits citam. Tās ir zināšanas un pieredze, ko uzkrājam ar katru jaunu dienu. Tas viss kopā veido valsts organismu, kur katram Latvijas iedzīvotājam savā zemē un visā plašajā pasaulē ir sava vieta, sava noderība un savas dotības un sava misija.»

«Es aicinu ikvienu no jums sekot savai sirds balsij, savam izvēlētajam mērķim un, darot labu savam kaimiņam vai līdzpilsonim, es novēlu, lai dots devējam atdodas desmitkārtīgi! Es ļoti vēlētos, lai Latvijas simtgadē 2018.gadā mēs visi – no Latvijas reģioniem un visas pasaules – pulcētos kaut uz vienu dienu Daugavas krastmalā un sajustu, ka mūsu kopība tepat vien ir un mūsu māju sajūta tepat vien ir pie Daugavas krastiem.  Daudz laimes Latvijai un daudz laimes katram Latvijas pilsonim un mūsu valsts draugam!» tā Straujuma.

Ref: 102.000.102.11176

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas