Straujuma: Streļčenoka un Strīķes strīdiem jāpieliek punkts

Būtu ļoti nepatīkami, ja premjeram trešo reizi būtu jāatceļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka sagatavots rīkojums par savas vietnieces atbrīvošanu no amata, norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Straujuma intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka noteikti jāvērtē KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojums par savas vietnieces korupcijas apkarošanas jautājumos Jutas Strīķes atlaišanu.

Premjere vienojusies ar ģenerālprokuroru, ka vērtēs rīkojumu juridiski un tad lems par tālākiem soļiem. «Vērtēsim ar ģenerālprokuroru, kāds ir šis rīkojums. Jāredz, kas tur ir, un jādomā, ko darīt,» sacīja Straujuma.

Premjere jau tikusies ar abām KNAB amatpersonām, kuras viņas klātbūtnē esot sarunājušās. Tomēr Straujuma uzsvēra, ka attiecības ir ļoti saspringtas.

«Ļoti neērti man un, domāju, nepatīkami visai valstij skatīties, kā cilvēki, kam būtu jāapkaro korupcija, paši savā starpā strīdas un paralizē KNAB darbu. Tam ir jāpieliek punkts, jo ātrāk, jo labāk,» tā premjere.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais Ministru prezidents Dombrovskis 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.

Lai arī Dombrovskis arī uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

102.000.102.6587

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas