bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 15.08.2018 | Vārda dienas: Dzelde, Zenta, Zelda
LatviaLatvija

Strīķe: Lai novērstu valsts nozagšanas turpināšanu, Lembergs un citi oligarhi ir jāizslēdz no politisko lēmumu pieņemšanas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Juta Strīķe

«Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija. Ņemot vērā, ka Aivars Lembergs, kas figurē sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā, vadošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā,» intervijā ar BNN uzsver bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas deputāte Juta Strīķe.

KNAB bija mērķtiecīgi grauts – vājināts

Runājot par pašreizējo situāciju valstī, deputāte uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus «Oligarhu sarunās».

«Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – «sita», «dauzīja» un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,» komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

Pēc deputātes domām, neskatoties uz to, ka KNAB tika mērķtiecīgi grauts, tajā vēl palikuši godprātīgi cilvēki, tik zemos amatos, kas izveidojošos sistēmu ietekmēt nevar.

Iestādes pārraudzības forma nav izšķiroša. KNAB Latvijā atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Savukārt Prokuratūru veido Ģenerālprokuratūra, kuras darbā – lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā – pēc likuma nedz Saeima, nedz Ministru kabinets nedrīkst iejaukties.

Tomēr abas institūcijas vieno tas, ka tās priekšniekus ievēl parlaments. «Līdz ar to vadītāja amatam piemeklē cilvēku, kura kandidatūra apmierina oligarhus un kuru parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Un atbalstīs tādu, kas viņiem netraucēs dzīvot. Ģenerālprokuratūra ir labs piemērs tam, ka tā, neatrodoties premjera pakļautībā, tāpat izdabā vadošajiem spēkiem,» savu viedokli pauž Strīķe.

Viņasprāt, KNAB nav atrauts no politiskās sistēmas, jo to vadītāju ieceļ politiķi, savukārt vēlāk šie vadītāji pieņem darbā sev līdzīgos.

Lemberga un viņam pietuvinātās partijas «putiniskā» piramīda

«Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,» skaidro Strīķe.

Pēc viņas domām, Lemberga «vērtību piramīda» vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no «putiniskās» un padomiskās varas neatšķiras. «Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga.»

Neizaugušie oligarhi, kas «cenšas ēst daudz un ātri»

«Pašlaik mainīt esošos negatīvos procesus ir daudz vieglāk, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Krieviju, un padomju laiku pirms neatkarības. Vienkārši ir jāpiedalās politiskajos procesos, vēlēšanās un jābalso atbildīgi,» uzskata Strīķe.

«Pati par sevi mehāniska paaudžu maiņa nav panaceja. Jaunā paaudze, kuru audzina iepriekšējās korupcijas tradīcijās, nav labāka, jo turpina iesākto. Kaut vai daži Latvijas maksātnespējas administratori, kas ir tādi neizauguši oligarhi, – «cenšas ēst daudz un ātri». Savā pieredzē esmu novērojusi, jaunie cilvēki, kas ir koruptīvajā sistēmā – vienalga vai tā būtu tiesu sistēma vai kāda cita – ir vēl bīstamāki, jo viņi mēdz būt vēl alkatīgāki,» turpina deputāte.

 


Pievienot komentāru

 1. aita teica:

  Šitā uzsākusi startu vēlēšanām,kā cienījamais Kaimiņš teicis -sākas žurku skrējiens,nu akurāt!!!!!!!!Ja kas,par šito partiju un šito,kura uz bildes,nebalsošu….

 2. nu teica:

  Es arī nebalsošu,pabriesmīga vecene.Bļauj un bļauj ,bet jēgas nekādas,nevienas idejas kā ar to visu tikt galā.Sēž tik savā opozicijā,putinisti vien rādās.

 3. Ko sesi, to plausi teica:

  Secinasim: rakstit un izplatit pretigi netirus raksteljus par ZZS nu ir NORMA!!!! Tas nu ir OK! Bet dzive tas taa nestrada : realitate ir siiva: ja pats apmeta ar dubljiem kadu, tad jabut gatavam, ka dabusi pretim. Ko seesi, to plausi! 16 gadus pie teiksanas bija VIENOTIBA, kuras vadibaa tika buveti dimanta tilti 350 miljonu vertiba, mazgaja auto-logus nono-udenjiem, Vienotibas rudas lapsas laika celji izburba, darba algas tik mazas, ka 400 000 aizbrauca dzivot citur, nesakartotiba, patvalja, zagssana – paldies Vienotibai par nodokliem un VID, pastavigiem skolotaju un medikju, pensiionaru streikiem… Savas utis jau ari Strike neredz!!! ZZS biedru skaits pieaug 15 %, kamer parejie – niikst un mirst.

  • Lāča pakalpojums teica:

   Kamēr ZZS sēdēja ēnā
   “Savējais prezidents”, kas X stundā glābs
   -Kā runa par oligarhu sarunām tā mēģina novērst uzmanību
   Es nešaubos ka ZZS biedru skaits aug, jo tas ir kā darbā iekārtošanas kantoris līdzīgi kā Saskaņai Rīgā tā ZZS brīvostās un citos valsts uzņēmumos.

   Bet par to visu cilvēki nobalso, lai kā visi cīnītos par darba vietām reģionos cilvēki aizbrauc ZZS politika lielā mērā ir novedusi valsti līdz klinķim un šobrīd bez imigrācijas vairs nebūs iespējams uzturēt pensionāru armiju sāksies stagnācija, kas vēl vairāk jauniešu prātus pavērs pretī eiropas plašumiem.

 4. Ainārs teica:

  Pamazāk jau sāk apnikt, ka tikai stāsta un stāsta, kas būtu jādara. Bet kad sāks reāli kaut ko darīt? Joprojām nulle rezultāts!
  Tāpat sāk apnikt tās runas, ka jācīnās pret kaut ko. Bet kāpēc nestāsta, PAR ko viņa cīnās? Izskatās, ka Jutai ir nepieciešams pretspēks, lai vienmēr būtu, pret ko cīnīties. Un, ja nu viņai izdosies visus uzveikt un nebūs vairs pret ko cīnīties, vai viņa maz zinās, PAR ko cīnīties…

 5. Ingus teica:

  Tas ietekmē psiholoģisko veselību, kad cilvēks zin – tādi kā Lembergs ir pie varas.

 6. .......... teica:

  Uzbrukšana kaut kādiem mistiskiem oligarhiem ir kā acu apmānīšana tautai, lai paslēptu īstos vainīgos, kuri tiek celti godā un slavēti – par tiem klusē.Čekas maisi vēl nav atvērti – tāpēc nekas nemainās.Cimdars arī savā amatā uz mūžu – uzvar tas, kurš skaita balsis.Padomju laikā arī visi nobalsoja -99%,tāpat arī tagad -viss jau iepriekš zināms.

 7. lEĢIONĀRS teica:

  Visu cieņu Strīkei un Konservatīvai Partijai.Tautae vajaga sekot sai partijai nevis Putiniesu kliķeiIeklausieties viņas teiktaja!Ļoti pamatots raksts!

 8. Antons teica:

  Vispirms gribu zināt kas Strīķe īstenībā ir?Kādēļ viņa un valdība slēpj Strīķes biogrāfiju un aizslepeno to?Kā lai es viņai un tai partijai uzticos?Varbūt visi šie viņas raksti ir tā saucamais “kroļu “sindroms?

Koalīcija atbalsta EM sagatavotā OIK ziņojuma virzību valdībā ar apspriestajiem precizējumie

Koalīcija atbalsta Ekonomikas ministrijas sagatavotās obligātās iepirkuma komponentes ziņojuma virzību valdībā ar iepriekš apspriestajiem precizējumiem.

Latvija atbalsta atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā

Ministru kabinets otrdien, 14.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl mēnesi vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās

Vēl mēnesi – līdz 14.septembrim – vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks šā gada 6.oktobrī, norāda Centrālās vēlēšanu komisijā.

Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem piederošie uzņēmumi? Pelnošāko uzņēmumu galvgalī – ZZS deputāti

Politiķu, kuriem pieder daļas uzņēmumos un kuri ir arī kapitālsabiedrību patiesā labuma guvēji, patlaban ir mazākumā. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka kapitāldaļas uzņēmumos patlaban pieder 35 Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ministriem. Kopumā politiķi ir 48 uzņēmumu dalībnieki, no tiem visaktīvāk uzņēmējdarbībā iesaistījies Zaļo un Zemnieku savienība frakcijas deputāts Valdis Kalnozols, esot dalībnieks sešos uzņēmumos. ZZS Saeimas frakcijas deputātiem pieder 20 uzņēmumi, savukārt 12 – Saskaņas frakcijas deputātiem

Terorakta izmeklēšana: Aiztur vīrieti, kurš ietriecies cilvēkos pie Londonas parlamenta

Pamatojoties uz aizdomām par teroraktu, Londonā arestēts vīrietis, kurš ietriecies barjerās netālu no parlamenta ēkas, ievainojos vairākus cilvēkus.

Latvijas tūristu mītnēs par 11,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Šī gada 2.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkstoti viesu, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gada 2.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Turcijas liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas

Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Trasta komercbankas administrators jūlijā atguvis 320 500 eiro

Likvidējamās Trasta komercbankas administrators šogad jūlijā atguvis 320 501 eiro, kas ir vairākkārt vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad tika atgūti 5054 eiro.

Rīgas svētku laikā būtiski ierobežos satiksmi

Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Partijas sola samazināt tiesvedību ilgumu

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas tieslietu sistēmas uzlabošanai sola būtiski samazināt tiesvedību ilgumu, atsevišķās krimināllietās atcelt iespēju pārsūdzēt tiesas spriedumu, kā arī veikt vispārēju tieslietu jomas modernizāciju, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Pārbaudīs NBS gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiks līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Spānijā ievainoti 313 cilvēki

Pilsētas sporta un mūzikas festivāla laikā sabrūkot koka promenādei, Bigo, Spānijas ziemeļrietumos, naktī uz pirmdienu ievainoti 313 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Maksātnespējīgā Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus

Par maksētnēspējīgu atzītā kuģubūves kompānija AS Tosmares kuģubūvētava plāno atlaist darbiniekus, vēsta Latvijas Televīzija.

Ko sola Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai?

Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina aģentūras LETA apkopojums par partiju 4 000 zīmju programmām.

Aicina partijas pierādīt gatavību palielināt veselības finansējumu līdz 4% no IKP

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība aicina partijas pierādīt savu gatavību palielināt veselības nozares finansējumu tā, lai tas 2020.gadā sasniegtu vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta, stāsta arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Apskats: «Karstais kartupelis» – partiju finansēšanas jautājums

Jautājums par politisko partiju pilnīgu finansēšanu no valsts budžeta ir kā karsts kartupelis, kuru politiķi jau gadiem ilgi mētā no rokas rokā. Šobrīd attiecībā uz valsts finansējumu Latvijas politiskās partijas ir pabērnu lomā ne vien Baltijā, bet arī visā Eiropā. Ja Igaunijas partijas 2015.gadā savā starpā sadalīja 5 400 000 eiro, Lietuvas politiskie spēki – 5 800 000 eiro, tad Latvijas partijām no valsts budžeta pienācās vien 612 398 eiro. Šāda situācija rada labvēlīgu augsni dažādām shēmām, un savulaik politiķu pirkšana notika pat īpaši neslēpjoties. Taču tā kā neapgāžamu pierādījumu trūkst, visi iesaistītie pagaidām tikuši cauri sveikā, raksta laikraksts Ventspilnieks.lv.

Francijas policija aizliegusi Latvijas aktīvistiem Monblāna virsotnē mēģināt uznest karoga mastu

Francijas policija ir apturējusi kalnos kāpējus no Latvijas, kuri vēlējās uznest Monblāna virsotnē mastu ar Latvijas karogu, ziņo laikraksts The Times.

BTA: Visbiežāk jeb 70% no apdrošinātajiem atpūtas kuģošanas līdzekļiem ir motorlaiva

Iegādājoties atpūtas kuģošanas līdzekļa apdrošināšanas polisi, cilvēki visbiežāk izvēlas apdrošināt motorlaivas. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company, motorlaivu apdrošināšana veido 70% no kopējā izdotā polišu skaita. Pārējos 30% ietilpst tādi peldlīdzekļi kā kuteri, airu laivas, buru jahtas un motorjahtas.

Ašeradens: EM piedāvātais plāns par atteikšanos no OIK nav labākais risinājums

Ekonomikas ministrijas piedāvājums triju gadu laikā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājuma nav labākais risinājums, Ministru kabineta komitejas sēdē uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Būvniecības apjoms 2.ceturksnī pieaug par 31,6%

Būvniecības produkcijas apjoms gada griezumā, salīdzinot 2018.gada 2.ceturksni ar 2017.gada 2.ceturksni, pieaudzis par 31,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

VUGD priekšniekam samazina algu par dienesta pārkāpumu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam piemērots disciplinārsods – mēneša amatalgas samazināšana par medību kluba Plauži atrašanos Ogres novada Ķeipenes ugunsdzēsības depo, noskaidrots Iekšlietu ministrijā.

SEB bankas aptauja: 40% jauniešu vēlas nodarboties ar privāto biznesu

Jaunieši Latvijā daudz vairāk nekā viņu vienaudži Lietuvā un Igaunijā plāno saistīt savu dzīvi ar uzņēmējdarbību. Plāni nākotnē uzsākt savu biznesu ir 36% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem, savukārt 4% no viņiem jau šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Lietuvā uzņēmējdarbībai plāno pievērsties 30%, bet Igaunija – vien 24% jauniešu.

Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par 7,187 miljardiem eiro

Eiropas Centrālās bankas īstenotās valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmas ietvaros Latvijas Banka jūlija beigās bija iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 7,187 miljardu eiro apmērā.

VVC: Valsts pārvaldē redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem

Valsts pārvaldē brīžiem ir redzama vēlme valodas jautājumā izpatikt uzņēmējiem, ārvalstniekiem un investoriem, dodot papildus brīvības, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.