bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Strīķe: Man nav šaubu, ka gan Kučinskis, gan Vējonis «danco» pēc Lemberga stabules

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(0 vērtējums, 2 balsojumi)

«Jau desmit gadus Aivaram Lembergam ir liegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus. Tikpat ilgu laiku kā Lembergs, tā valsts amatpersonas šo lēmumu ignorē. Pašvaldības darbu uzraugošais ministrs Kaspars Gerhards, būdams gana labi informēts par patieso varas centru, kas, manuprāt, diemžēl nav Latvijas pilsoņi kā deklarēts Satversmē, brauc vizītē ne jau uz Ventspili, bet gan pie Lemberga. Pēc būtības klanīties un apliecināt savu padevību kā tādos viduslaikos,» uzskata Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) politiķe, Rīgas domes deputāte Juta Strīķe.

JKP mājas lapas publicētajā ziņojumā pausts Strīķes viedoklis par to, ka oficiālais Kaspara Gerharda vizītes mērķis ir iepazīšanās ar plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu novēršanas darbiem, taču Aivars Lembergs iknedēļas preses konferencē jau noteicis savu ministra vizītes  dienaskārtību –  pašvaldības reformas un izglītības reformas apspriešanu u.c jautājumus.

«Tas, ka vienas nelielas Latvijas pilsētas pašvaldības atstādināts vadītājs var noteikt par kādiem jautājumiem ministram vizītē Ventspilī ir jārunā un par kādiem nav, atsauc atmiņā Rīdzenes sarunas, kurās tika spriests, ka Lembergam ir iespēja dabūt sev divus atbildīgākos amatus valstī, «uztaisīt prezidentu un premjeru». Tagad, manuprāt, tas ir noticis, – ja lieto Rīdzenes sarunu retoriku – Lembergam pieder un viņš komandē premjerministru un valsts prezidentu,» norāda Strīķe.

Turpinot, viņa pauž: «Personīgi man nav šaubu, ka gan Māris Kučinskis, gan Raimonds Vējonis «danco» pēc Lemberga stabules. Protams, šāds stāvoklis ir antikonstitucionāls un līdzinās feodālismam vai mafiozai struktūrai, bet kam gan citam līdzinās sagrābta jeb nozagta valsts? Nešaubos, ka visi oficiozi to noliegs, taču cilvēki paši redz, ka premjers neko nevar pateikt vienam pustiesātam, no amata atstādinātam pašvaldības darbonim, bet otrādi gan var.»

Pēc politiķes domām, Lemberga ietekme valsts līmeņa politisku lēmumu pieņemšanā ir iespējama, pateicoties valdošo partiju un valsts augstāko amatpersonu «acu pievēršanai» uz Lembergam tiesas noteiktā drošības līdzekļa pārkāpumiem.

«Diemžēl iegūtie pierādījumi par politiķu uzpirkšanu, ko prese sauca par Lemberga stipendiātiem, tā arī neizvērsās konkrētās apsūdzībās, tomēr tas deva sapratni par izvērstās korupcijas grandiozajiem apjomiem. Nav pamata uzskatīt, ka šīs stipendijas, iespējams, netiek maksātas arī tagad un diemžēl nav nekādu cerību, ka ģenerālprokurors vai KNAB priekšnieks kaut jel ko dara, lai to atklātu,» uzskata Jtrīķe.

Pēc politiķes domām, nozagtu valsti no feodāli – mafioza stāvokļa atgriezt Satversmes noteiktajā ietvarā var tikai politiskā vara. «Tautai jābūt pietiekoši gudrai, lai par spīti politiskās propagandas meliem izraudzītu Saeimas vēlēšanās varu, kas nodrošinās likumību un kārtību, un līdz ar to ekonomisko uzplaukumu un labklājību,» saka Strīķe.

Ref: 225.000.103.3050


Pievienot komentāru

 1. BNN - Strikes rupors teica:

  Nozelojami, ka BNN, kuru es uzskatiju par nopietnu izdevumu, ir Jaunas Konservativas Partijas rupors un publice jebkuru neko dzive neizdarijusas un ne ar ko lepoties nespejigas Strikes murgus.
  BNN ienem pozicijas.
  Reali – ZZS rindas pieaug un Jauna paaudze ir nodibinajusi savu atzaru un ZZS partija ir speciga, atskiriba no tagadejas Vienotibas un ipassi no JKP.
  Striki nekad nav bijusi politike , kur nu vel gudra politike, par ko liecina ari ssis raksts.

 2. Aldis teica:

  Kā rupors esat jūs?
  Jebkurā gadījumā – beidzot kāds cilvēks nebaidās pateikt taisnību, beidzot kādam nav bail no Lemberga. Es lasu šeit ziņas jau 2 gadus un viedokļi lasīti gan no ZZS, gan Vienotības, gan Nacionāļi. Tā kā jūsu mērķis deskriditēt mediju, tāpēc, ka aizskar kādu īsu oligarhu, ir veltīgi.

 3. tdi teica:

  Viennozīmīgi tas tā ir,tad kāpēc lembergisti nobijās no Levita kunga???????????

 4. rasa teica:

  Latvijas iedzīvotāji,mēs visi gribam dzīvot valstī,kas būtu atbrīvota no Lemberga un viņa roklaižu impērijas!Lembergs atļaujas pārāk daudz,vismaz godprātīgie deputāti atveriet tautai acis un ausis.Osmaņu impērijai ari pienāca gals.Tur slepkavoja atklāti,bet neaizmirsīsim,ka Lemberga impērijā notika dīvainas nāves.Man kauns par mīļo prezidentu,vēl mīļāko ministru prezidentu,par visiem baiļu pārņemtajiem ministriem ,bet vēl lielāks kauns par vēlētājiem,kuri negrib vai nesaprot patiesās vērtības.Būsim gudri un stipri savā pārliecībā!Paldies BNN,KA NEPAKĻAUJATIES NEKĀDAM SPIEDIENAM!Jūs mums esiet vajadzīgi!

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri