Stross – Kāns: Kazanova ar Porsche

Dominiks Stross - Kāns

Dominiks Stross – Kāns, kurš apsūdzību par izvarošanu dēļ zaudējis augsto Starptautiskā valūtas fonda vadītāja amatu, vienmēr izjutis vājību pret sievietēm un greznību.

Stross – Kāns piedzimis eiropiešu ģimenē Parīzes piepilsētā, taču bērnību pavadījis pastāvīgos pārbraucienos. Būdams bērns, viņš paspējis padzīvot Marokā, uz kurieni pārbraucis kopā ar māti – žurnālisti un tēvu – ierēdni nodokļu jomā. Kad zēnam palika desmit gadu, ģimene atgriezās Eiropā, raksta Postimees.

Skolā un universitātē Stross – Kāns parādījis apbrīnojamas spējas gan komercijas un ekonomikas, gan tiesību un politikas zinātnēs. Talantīgais students drīz vien kļuva par pasniedzēju, vairākus gadus nostrādājot universitātē.

Viņš iesaistījās politikā, pēc tam kādu laiku bija no tās aizgājis prom, kaut gan pēc pāris gadiem atgriezās, kļūdams par finanšu ministru. Šajā amatā viņš noturējies pāris gadu korupcijas skandāla dēļ, tomēr pēc ilgstošas izmeklēšanas un attaisnošanas atkārtoti pievērsies politikai.

Bijušie kolēģi Strossu – Kānu raksturo kā ļoti daiļrunīgu, talantīgu un uz manipulācijām vērstu cilvēku, kurš spēlējies ar cilvēkiem gluži kā šaha figūriņām.

Liels trieciens viņam bija zaudējums cīņā uz valsts prezidenta amata kandidātiem 2006. gadā, kaut gan aptaujas liecināja, ka tieši viņu iedzīvotāji vēlējušies redzēt par Francijas prezidentu.

Savukārt 2007. gadā viņš ievēlēts par Starptautiskā valūtas fonda vadītāju un, pateicoties plaši veiktajām reformām, kļuvis plaši pazīstams pasaules politikas arēnā.

Vienlaikus SVF vadītājs ticis arī nemitīgi kritizēts par savu vājību uz grezniem dzīvokļiem un automašīnām, dārgiem uzvalkiem, pulksteņiem un mākslas darbiem. Daudziem šķitis nepieņemami, ka viņam ir māja ar piecām guļamistabām un sešām vannas istabām, vairāki grezni dzīvokļi Francijā un apjomīgs īpašums Marokā.

Turklāt koķetēt mīlošais Stross – Kāns vairākkārt ir uzlabojis savu ārieni, izmantojot kosmētisko ķirurģiju.

Ne mazāk mērķtiecīga par politisko karjeru, bijusi arī viņa privātā dzīve. Žurnālisti norāda, ka tieši attiecības ar sievietēm ir Strosa – Kāna Ahileja papēdis.

Vienu brīdi viņam bijušas attiecības ar savu padoto, taču drīz pēc šī sakara nākšanas gaismā, sieviete darbu SVF pameta. Viņa paziņojusi, ka Strosam – Kānam ir nopietna problēma, kas traucē viņam strādāt vienā kolektīvā ar sievietēm.

Sievietes viņam apkārt bijušas visu laiku. Pirmo nopietno mīlestību Stross – Kāns piedzīvojis 14 gadu vecumā, savukārt četrus gadus pēc attiecību uzsākšanas jaunieši apprecējās, laulībā piedzima trīs bērni.

Meklējot savu vietu politiskajā arēnā, viņš satika komunikācijas speciālisti, pateicoties kurai viņš mainījis savu ārieni – atteicies no bārdas un vecmodīgām brillēm, nomainījis garderobi. Stross – Kāns šķīrās no savas jaunības dienu mīlestības un apprecējās ar komunikācijas eksperti, pēc gada viņiem piedzima bērns. Tomēr jau pēc diviem gadiem viņš apprecējās trešo reizi – ar kādu miljonāra mazmeitu, pazīstamu televīzijas žurnālisti, ar kuru vēl aizvien ir kopā, un kura neskatoties uz izskanējušiem skandāliem, vienmēr sniedz atbalstu savam vīram. Šobrīd viņa visiem spēkiem cenšas glābt vīra reputāciju.

Neskatoties uz to, izkanējusī apsūdzība par izvarošanas mēģinājumu nav vienīgā, kurā tiek vainots SVF vadītājs. Līdzīgu gadījumu piedzīvojusi arī kāda žurnāliste 2002. gadā. Turklāt zināms, ka Stross – Kāns, uzturēdamies Ņujorkā ir aicinājis pie sevis prostitūtas, kurām maksājis ap 1 000 dolāru stundā, taču izturējies pret viņām dzīvnieciski.

Savukārt SVF vadītāja biogrāfs norāda, ka Stross – Kāns ir gan slavens pavedinātājs, taču nekad nav bijis vardarbīgs.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas