Studentiem paliekot mājās, Igaunijā vietējās augstkolas novēro reflektantu pieplūdumu

Tallinas Universitāte

COVID-19 situācija Eiropā ietekmē arī Baltijas studētgribētāju izvēli. Tā Igaunijas vadošās augstākās izglītības iestādes ir saņēmušas ievērojami vairāk studiju pieteikumu nekā iepriekšējos gados, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rekordlielu studētgribētāju interesi 2020.gada vasarā piedzīvojusi Tallinas Universitāte un Igaunijas Mākslu Akadēmija. Pirmā, kas nodrošina plašu spektru humanitāro, sociālo un eksakto studiju, saņēmusi 7 858 studiju pieteikumus un nākamajam akadēmiskajam gadam grasās uzņemt ap 2 500 studentu.

Pēdējo gadu rekordu šajā ziņā piedzīvojusi Igaunijas Mākslu Akadēmija jeb Eesti kunstiakadeemia. Tajā uz studijām 2020./2021.mācību gadā pieteikušies 1 185 reflektanti, un lielākā interese ir par grafiskā, rūpnieciskā un digitālā dizaina studiju programmām.

Par Tartu Universitāti, kas starptautisko reitingu ziņā ir vadošā augstākās izglītības mācību iestāde Igaunijā, šovasar ir lielāka interese, taču ne rekordliela. Saņemts par aptuveni 400 pieteikumiem vairāk nekā 2019.gadā un lielākā interese ir par pedagoģijas un sabiedrības veselības studiju programmām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas