Stukāns par Gobzema rīkoto mītiņu: Iestāžu reakcija pret dalībniekiem bija pārāk maiga

Tiesībsargājošo iestāžu reakcija pret tiem cilvēkiem, kuri piedalījās politiķa Alda Gobzema rīkotajā akcijā 13.decembrī pie Rīgas pils, bija pārāk maiga, trešdien, 15.decembrī, TV24 raidījumā Dienas personība ar Veltu Puriņu sacījis ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Varēja ierosināt administratīvo procesu pret katru, kurš tur gāja, jo viņš apzināti pārkāpa epidemioloģiskās drošības noteikumus. Es viņus personīgi vispār nebūtu [Rīgas pils] laukumā laidis – aizslēgtu visas ielas, noliktu policijas posteņus un neļautu pulcēties, viņš pauda.

Lasiet arī: Gobzema «akcijā» aizturēti 16 cilvēki par dažādiem pārkāpumiem

«Lai gan Rīgas dome akciju neatļāva, cilvēki stūrgalvīgi gāja. Žēl, ka tikai 14 administratīvā pārkāpuma procesi ir ierosināti,» uzskata ģenerālprokurors.

Uz jautājumu, kā novērtēt šo akciju no demokrātijas viedokļa, Juris Stukāns teica, ka «tā ir apzināta valsts normālas pastāvēšanas kārtības graušana, jo neviens nav aizliedzis mītiņus un demonstrācijas tad, kad tas neapdraud veselību».

Viņaprāt, akcijas rīkotājiem vajadzēja pagaidīt, kad beigsies līdz 11.janvārim izsludinātā ārkārtas situācija: «Lūdzu, februārī lai staigā pa visiem parkiem! Pretējā gadījumā būs anarhija un haoss!»

Tāpat ģenerālprokurors uzsvēra, ka vakcinācija ir vienīgais veids, kā pārvarēt pandēmiju. Viņš nepauda žēlumu pret tiem, kas nevakcinēšanās dēļ zaudēs darbu. Vaicāts, ko viņiem iesākt, Stukāns teica: «Lai iet ledu tīra!»a

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. nu protams, ka neatļaus šī valdība mītiņus, jo baidās no tautas …..izejiet vienreiz tautas priekšā un atbildiet par saviem stulbajiem lēmumiem – nepirksiet ziemā zābakus, neremontēsiet mājas un dzīvokļus, neiesiet mūsu veikalos, brauciet uz kaimiņzemi, ja neesi potējies, bet dažos veikalos – VAR BURZĪTIES VISI KOPĀ, AUTUBUSOS UN TROLEJBUSOS, TRAMVAJOS BRAUCAM VISI KĀ SIĻĶES MUCĀ, PAGALMĀ BĒRNI SPĒLĒJAS KOPĀ, IET VIENS PIE OTRA CIEMOS, BET REDZIET TIE PAŠI BĒRNI NEDRĪKST PIEIET VIENS PIE OTRA TUVUMĀ PAT AR MASKU…. ir gan jocīgs tas covids – nav visur, bet noteiktās vietās – skolā, darba vietās un dažos veikalos…..ha,ha

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas