Sudraba reģistrē kustību krievu organizāciju aktīvista dzīvoklī

Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba

Bijusī Valsts kontroliere Inguna Sudraba savu kustību No sirds Latvijai reģistrējusi dzīvoklī Zolitūdē, kas pieder krievu kustību aktīvistam un cīnītājam par nepilsoņu tiesībām Viktoram Gavrilovam.

Gavrilovu varēja sastapt Sudrabas pirmajā neveiksmīgajā preses konferencē. Viņš klusi sēdēja un vēroja līderes uzstāšanos, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Sešdesmit sešus gadus vecais Gavrilovs ir zinātnieks, Fizikālās enerģētikas institūta vadošais pētnieks. Ir bijis daudzu krievvalodīgo sabiedrisko organizāciju vadītājs. Kādreiz vadījis Latvijas nepilsoņu kustību par cilvēktiesībām, tagad no Aleksandra Gapoņenko mantojis Krievu kluba prezidenta amatu. Kopā ar Gapoņenko, Eduardu Gončarovu, Viktoru Guščinu un Broņiskavu Zeļcermanu vada arī Latvijas Krievu kopienu apvienoto kongresu.

Krievu kopiena Gavrilovu bija arī deleģējusi kā Latvijas pārstāvi Krievijas Valsts domes tautiešu padomē. Kā šīs organizācijas pārstāvis Gavrilovs bija publicējis rakstu avīzē Čas, kur asi iestājās pret valdošo nacionālistu režīmu, kara noziegumos apsūdzēto veterānu tiesāšanu un latviešus saukā par titulēto nāciju.

Gavrilovs ir biežs viesis pasākumos, kuros pārstāvēta Krievijas vēstniecība. To, kā sapazinies ar Sudrabu, viņš neatklāj, vien nebeidz cildināt bijušās Valsts kontrolieres labās rakstura īpašības. Gavrilovs nedomā, ka viņa līdzšinējā politiskā darbība varētu mest ēnu uz jauno masu kustību, jo Sudrabai ar to neesot nekāda sakara.

Zinātnieks Gavrilovs latviski nerunā, tomēr apgalvo, ka ir Latvijas patriots, viņš te mācījies, audzis un veidojis zinātnieka karjeru. Pilsonību tā arī nav nokārtojis.

Sudraba nevēlējās skaidrot, kādēļ savu masu kustību reģistrējusi Gavrilova dzīvoklī, sakot, ka Gavrilovs jau visu esot paskaidrojis.

BNN jau vēstīja, ka Sudraba, kura pērn novembrī paziņoja par vēlmi saliedēt sabiedrību vienotā kustībā, šā gada 28.janvārī dibinājusi biedrību tautas kustība No sirds Latvijai. Biedrībā ir divas amatpersonas – pati Sudraba un Diāna Novicka.

102.000.102.6634

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas